środa, 28 sierpnia 2019

„Sztuka słyszenia bicia serca” — Jan - Philipp Sendker
„(...) największym skarbem jest mądrość, która spoczywa w ludzkim sercu.”

 
Julia Win udaje się w podróż, której celem jest odnalezienie ojca. Ten któregoś dnia wyszedł z domu i już nie wrócił. Ślady prowadzą do Azji, a konkretnie do Kalaw — małego miasteczka położonego w Birmie i otoczonego górami. W tamtejszej herbaciarni do kobiety przysiada się pewien człowiek, U Ba, twierdząc, że zna historię jej ojca. Postanawia jej ją opowiedzieć, mimo początkowego sprzeciwu Julii. Ta z czasem przekonuje się, że tak naprawdę nie znała swego ojca, że nie wiedziała nic o jego przeżyciach z dzieciństwa i wczesnej młodości. Wkrótce też poznaje powód, dla którego ojciec opuścił ją i jej matkę...

Niecałe sto stron wystarczyło, aby mnie oczarować. Zachwycić subtelnym stylem, ogromną pasją, mądrością dialogów, umiejętnym przedstawianiem scen wpływających na wyobraźnię i pozwalających myśleć, iż owe są prawdziwe. Ująć słodko-gorzkim, a nierzadko dusznym zapachem, ciekawym smakiem i oryginalnym klimatem. Urzec niezwykłą, niepowtarzalną i niebywałe poruszającą historią.

Historią, która porywa od pierwszej strony, intryguje, wdziera się w umysł, skrada serce, a co najważniejsze skłania do wielu przemyśleń. Opowieścią z sentymentalną nutą, refleksyjną aurą, potężną dawką wzruszeń i mnóstwem emocji, o których nie sposób zapomnieć nawet po skończonej lekturze.

Ta porusza niewątpliwie istotne zagadnienia dotyczące utraty wzroku w dzieciństwie, uczenia się życia od nowa bez możliwości zobaczenia jego uroków i zachwycania się życiem przy wykorzystaniu zmysłu węchu i słuchu. To historia o niepełnosprawności, porzuceniu przez najbliższych, utracie poczucia bezpieczeństwa, wyczekiwaniu na jutro ze szczęśliwym akcentem oraz samotności. O akceptacji, przyjaźni, odnalezieniu bratniej duszy, zrozumieniu i szansie na lepsze życie. Jednak przede wszystkim to powieść o wyjątkowej i bezwarunkowej miłości, która jest w stanie przetrwać rozłąkę, pokonać trudności, odległość i upływający czas. Która jest w stanie przezwyciężyć wszystko.

„Sztuka słyszenia bicia serca” to piękna, ujmująca, emocjonująca, pełna pasji, skromności i wrażliwości powieść, która zapada w pamięć. Uświadamia, że życie to dar i trzeba doceniać wartości z niego płynące. A nade wszystko czerpać jak najwięcej pozytywnej energii z każdej danej chwili. Bo ta, choć już nie powróci, to daje nadzieję, buduje, umacnia emocjonalnie i pozwala na przetrwanie życia w spokoju. Cudowna powieść z duszą. Gorąco polecam! 


 (...) istnieją rany, których czas nie potrafi uleczyć, ale może je zmniejszyć do takich rozmiarów, 
żebyśmy mogli sobie z nimi poradzić.


„ — Prawdziwe znaczenie rzeczy jest niewidzialne dla oczu.”


„ — (...) Miłość ma wiele różnych odmian 
i ludzka wyobraźnia nie jest w stanie ich wszystkich zrozumieć.”


 „ (...) strach oślepia i ogłusza. Podobnie gniew, a także zazdrość i nieufność.
Istniała tylko jedna siła potężniejsza niż strach.”


 „ — (...) że widzieć można nie tylko za pomocą oczu 
i że odległości można zmierzyć nie tylko za pomocą kroków.”


Tytuł: „Sztuka słyszenia bicia serca”
Autor: Jan - Philipp Sendker
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka
Kategoria: literatura współczesna
Egzemplarz recenzencki Za możliwość przeczytania książki dziękuję jakkupowac.pl
11 komentarzy:

 1. Nie jestem pewna czy książka jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem chyba nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie chcę przeczytać tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto czytać takie książki. Na pewno po nią sięgnę jak będę miała chwilę wolnego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach, literatura wprost dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie książka, którą na pewno warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka zapowiada się interesująco. Koniecznie muszę przeczytać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję Ci za tę pozycję. Jest naprawdę świetna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podobała mi się ta książka. Daje trochę do myślenia. Warto doceniać to co się ma i korzystać z życia każdego dnia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, ciekawa recenzja, cytaty z książki niczym idealnie wyrwane z kontekstu przypisując to co czujemy na codzień... kusi do poczytania... KR

  OdpowiedzUsuń
 11. Nazywam się Elfrida canga z Albanii, chcę podzielić się tym cudownym doświadczeniem z całym światem, jak wspaniały rzucający zaklęcia miłosne pomógł mi sprowadzić męża po tym, jak opuścił mnie na ponad 8 miesięcy, aby być z inną kobietą, skontaktowałem się z wieloma zaklęciami Caster ale nie mógł mi pomóc, dopóki nie poznałem tej wspaniałej DR DAWN ACUNA, obiecała mi i wróciła do męża w 48h, odkąd wrócił okazał mi miłość i troskę, teraz żyjemy w pokoju i szczęściu, a wszystko dzięki ty Dr.
  Skontaktuj się z nią w sprawie wszelkich wyzwań w związku lub jeśli chcesz szybko zajść w ciążę lub wyleczyć jakąkolwiek chorobę, Dr Dawn da Ci perfekcyjny rezultat.
  E-mail { dawnacuna314@gmail.com }
  Whatsapp: +2348032246310

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.