sobota, 7 stycznia 2017

Konkurs urodzinowy #1
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie :)

 
Zasady konkursu (co należy zrobić, aby wziąć w nim udział) :

1.      Krótko wyrazić chęć udziału w konkursie
2.   Polubić mój fanpage: Wielbicielka książek lub zaobserwować bloga
3.   Polubić fanpage Grupy Wydawniczej HELION
4.   Napisać w komentarzu: Dlaczego chcielibyście otrzymać zestaw książek Amy Harmon?

Będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnicie post konkursowy :)

Prawidłowe zgłoszenie :

Zgłaszam się :
Lubię jako/Obserwuję jako :
Odpowiedź:

REGULAMIN
 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga – Wielbicielka książek / http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/
 2. Nagrodą w konkursie jest jeden zestaw książek Amy Harmon, w skład którego wchodzą: "Prawo Mojżesza" (jeden egzemplarz), "Pieśń Dawida" (jeden egzemplarz). Fundatorem zestawu jest Grupa Wydawnicza Helion.
 3. Konkurs trwa od 07.01.2017 do 21.01.2017 r. do godziny 23.59. Zgłoszenia wysłane później nie będą brane pod uwagę.
 4. Zgłoszenia przyjmowane są w komentarzu pod postem konkursowym na moim blogu.
 5. Jedna osoba może się zgłosić tylko raz. 
 6. Jeśli zgłosi się mniej niż 10 osób - konkurs zostanie anulowany.
 7. Zwycięzcą konkursu zostanie jedna osoba, której wypowiedź spodoba mi się najbardziej.
 8. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od dnia zakończenia konkursu na moim blogu.
 9. Zwycięzca konkursu w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników, powinien przesłać dane do wysyłki nagrody mailowo : kasiatuszek@gmail.com. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 3 dni nie zgłosi się, nastąpi wybór innego zwycięzcy.
 10. Należy posiadać adres korespondencyjny w Polsce. Nie ma możliwości wysyłki nagrody za granicę.
 11. Nagroda zostanie wysłana w ciągu dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu.
 12. Każdy uczestnik konkursu powinien zapoznać się z regulaminem oraz zasadami konkursu. Zgłaszając udział  w konkursie jednocześnie wyraża zgodę na akceptację regulaminu.
 13. Zastrzegam sobie prawo do zmiany regulaminu tylko w czasie trwania konkursu.
 14. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.). 

Recenzja książki "Prawo Mojżesza" jest dostępna na moim blogu: 

 Recenzja książki "Pieśń Dawida" jest dostępna na moim blogu:

Powodzenia! :) 

Miłego dnia! :) 

36 komentarzy:

 1. Zgłaszam się ;)
  Lubię i obserwuję jako Patrycja fornal
  Odpowiedz; Chciałabym wygrać pakiet Amy Harmon ponieważ, słyszałam, że autorka ma niezwykły talent, ze pisze genialnie. Wprost rewelacyjnie, że jej opisy są jak żywe, a dialogi perfekcyjne no i ze Bawi, wzrusza i skłania do myślenia. Chciałabym się przekonać czy to prawda, czy autorka kupi mnie w stu procentach?;) mam nadzieję, że tak i ze uda mi się przeczytać więcej historii, które wyszły spod jej pióra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się: Katarzyna Brzezina
  Lubię jako: Katarzyna Brzezina
  Obserwuję jako: Katarzyna Brzezina
  Polubiłam funpage
  Odpowiedź konkursowa: Chciałabym otrzymać niniejszy zestaw ksiażek, ponieważ Prawo Mojżesza zawiera w sobie smutna historię, pełną bólu, czuję że oznajdę w historii bohatera pewne elementy siebie, swojego życia i osobowości. Natomiast druga książka to piekna historia o przyjaźni, miłości, tęsknocie, próbach odszukania odpowiedzi na pytania czym jest sens życia. Wewnątrz czuję, iż jestem na podobnym etapie, poznawania siebie, swego życia i jego sensu. Chciałabym się dowiedzieć, czemu bohater zostawił ukochaną, może to był lęk, lub coś wiekszego strach?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się: Izabela Wyszomirska
  Lubię jako: Iza Wyszomirska
  Obserwuję jako: Izabela Wyszomirska
  Odpowiedź: Już tyle dobrego słyszałam o tych książkach, że bardzo chciałabym poznać tę historię. Niedawno w jednej z recenzji przeczytałam, że to powieści dla tych co lubią się samoudręczać... Chyba coś w tym musi być, bo liczę na duże emocje. A jak emocje, to i wielki ból, cierpienie, żal, rozpacz, łzy i może jakiś element zaskoczenia? W swojej recenzji "Prawa Mojżesza" natomiast piszesz, że to jedna z najpiękniejszych książek w całym Twoim życiu. Chętnie przekonam się czy powyższa seria będzie również i jedną z moich ulubionych. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się :)
  Obserwuję jako Joanna Zieleniecka
  Odpowiedź:
  Książki te chciałabym przeczytać ponieważ słyszałam o nich bardzo dużo dobrego. Mało jest książek które w czytelniku pobudzają wiele emocji. Ja należę do czytelników wymagających a moja intuicja podpowiada mi, że książki Amy Harmon przypadną do mojego gustu !

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się jako:Izabela Cetera
  Obserwuję bloga jako: Izabela Cetera
  Odpowiedź: jestem w trakcie czytania "Prawo Mojżesza" .Książka niesamowita i oryginalna.Opowieść o Mojżeszu i Georgii.Bolesna, pełna żalu i rozpaczy.Poza tym nic więcej Amy Harmon nie czytałam .Chciałabym bardziej zgłębić Jej twórczość bo uważam , że warto poświęcić czas na tak cudowne opowieści ( wniosek wysnuty na postawie czytanej książki).

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Lubię jako Anita Tanaś.
  Jeju, tak bardzo chciałabym przeczytać tę książki. Słyszałam wiele opinii, czasami tak skrajnych, bardzo, bardzo chciałabym wyrobić sobie swoje własne zdanie. Tak mnie intryguje ta historia... Prawo Mojżesza jest na mojej liście zakupowej, ale niestety na razie leży ona w szufladzie i tylko się powiększa... Omg, jakbym chciała te książki...��������

  OdpowiedzUsuń
 7. "2. Polubić mój fanpage: Wielbicielka książek lub zaobserwować bloga"

  Link do fanpage wielbicielki jest niepoprawnie olinkowany


  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za informację :) Już poprawiłam :)

   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

 8. Zgłaszam się :)
  Lubię jako;Sabina FK
  Obserwuję jako;Sabina Fabczak
  Odpowiedź: Chciałabym wygrać pakiet Amy Harmon,ponieważ słyszałam,same pozytywne opinie,oraz że są tam historie pełne bólu, niespełnionych obietnic, smutku i zawodu.Prawdopodobnie książki pochłaniają czytelnika bez reszty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Obserwuję i lubię na Facebooku jako Z książką w ręku.

  Chętnie przygarnę te książki, ponieważ nikt inny nie zaopiekuje się nimi tak dobrze jak ja. Będę się nimi zachwycać, będę je głaskać, tulić, wąchać i patrzeć, jak pięknie wyglądają na półce. I będę im śpiewać, najpiękniej jak potrafię. Ponadto, wolę czytać Prawo Mojżesza niż prawo finansowe, które jest okropnie nudne. Mam nadzieję, że Prawo Mojżesza takie nie jest, bo przecież prawo prawu nie jest równe.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się :)
  Lubię na fb jako: Benita B

  Chciałabym wygrać ten pakiet książek, gdyż słyszałam, że niesie ze sobą sporo uniwersalnych wartości, a odniesienia do religii i symboliki judeo-chrześcijańskiej w treści (m.in. porzucenie dziecka i nadanie mu imię Mojżesz) wydają się być oryginalnym i ciekawym pomysłem.

  Pozdrawiam
  I feel only apathy

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się1
  Lubię jako i Obserwuję jako :Ilona Tomaszewska
  Odpowiedź:
  Bardzo chętnie przyjmę książki. Jestem wielbicielką książek tak jak ty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się :)
  Lubię jako i obserwuję jako : Paulina Czajka
  Odpowiedź: Przyznam się szczerze- jestem ogromną fanką literatury New Adult. W zeszłym roku aż osiemdziesiąt przeczytanych przez moją osobą książek pochodzi właśnie z tego gatunku. Znam więc dobrze różne schematy występujące w tych powieściach, a zawsze szukam w nich czegoś co będzie mnie zaskakiwało, mimo posiadania danych schematów. Oryginalnie wykreowani bohaterowie, ciekawa historia, wyjątkowo bogaty język autorki, który pobudzi moją wyobraźnię. Jako fanka NA nie mogłam nie być ciekawa książek Amy Harmon. Opinie są wyjątkowo dobre, a sama historia ma być szokująca, co sprawia, że bardzo pragnę ją poznać ;D Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się. Lubię jako Joanna Markowicz
  Chciałabym wygrać te książki,ponieważ od jakiegoś już czasu noszę się z zamiarem przeczytania ich. Czytałam wiele recenzji na fb i nie tylko i powiem szczerze, że już miałam sprawić sobie prezent w postaci pierwszej części ale niestety nie udało się. Była bym bardzo szczęśliwa gdyby właśnie do mnie trafiły.
  Pozdrawiam
  Joanna Markowicz

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się.
  Lubię fp jako: Angelika Ś.
  Obserwuję jako: Magia słowa
  Odpowiedź: Dlaczego chciałabym przeczytać? Ponieważ wszyscy tak mnie kuszą tymi dwoma powieściami Amy, że aż mnie roznosi. A poza tym, nie stać mnie na kupno tych powieści, a w bibliotece trochę się naczekam nim się pojawią. :[

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  Obserwuję jako: Sofii Buho
  Odpowiedź: Bardzo chciałabym wygrać te książki. To literatura z gatunku, który wręcz ubóstwiam! Jestem wielką miłośniczką czytania książek w wersji tradycyjnej to znaczy papierowej (a nie z pdf’a). Uwielbiam czytać książki w każdym miejscu i czasie, kiedy tylko mam ku temu okazje i możliwość. Książki są przecież skarbnicami wiedzy i wiele można się z nich dowiedzieć nie tylko życiu i otaczającym nas świecie ale również o samym sobie, a później zastosowań nową zdobyta wiedzę w praktyce. Kocham ten zapach świeżej farby drukarskiej, szelest nie przeglądanych dotąd kartek, dlatego ta wygrana sprawiłby mi wiele na prawdę radości. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się.
  Obserwuję jako Paulina S.
  Lubię jako Paulina Szuba.
  Odpowiedź: Bardzo chciałabym wygrać zestaw książek Amy Harmon, gdyż bardzo lubię czytać. 😀 Gdy mieszkałam jeszcze z mamą i kazała mi coś zrobić, zawsze krzyczała: "Paulina, zostaw tę książkę i ...*tu podaj zadanie do wykonania*". 😂 Książki z kategorii YA bardzo lubię, ponieważ są mi najbliższe - o młodych ludziach, którze mają swoje problemy, tysiąc myśli na sekundę, no i, rzecz jasna, zawirowania miłosne. Sa wprost cudowne... 😃 Mogę jedynie zapewnić, że jeśli miałyby one do mnie powędrować, to nie będą w złych rękach.
  + udostępniłam post na fb.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się :
  Lubię jako :Monika Katarzyna Weronika Kosmalska,
  oberwuje jako Monika X
  Odpowiedź: Bardzo kocham czytać, przeznaczam na to każdą noc, pozwala mi to uciec od problemów i przenieść się na chwilę w inny świat

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się. Obserwuje bloga jako Ewelina Ż. Lubię fp jako Ewelina Żyła
  Moja odpowiedź: Często widzę te książki i opinie ludzi, które je wychwalaja. Jestem ich ciekawa, ale nigdy nie było okazji by je kupić i mieć na własność. Poza tym nie miałam styczności z tą autorka, a bardzo bym chciała ją poznać. Niedługo mam urodziny i miło by było dostać prezent. Znajdą się w dobrych rękach- poza tym cierpię na książkoholizm i jestem jak książkowa ćpunka- wciąż potrzebuje więcej i więcej- tylko Wy możecie mnie uleczyć

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się jako Scarlett.

  Lubię jako Scarlett z Krainy.

  A jeśli chodzi o odpowiedź...

  Przyznam się bez bicia, że kiedy te książki ujrzałam
  Jeszcze z żadnej strony ich do tego momentu nie poznałam
  Dopiero Twoje recenzje mnie zaciekawiły
  I muszę powiedzieć, że dostatecznie uspokoiły
  Jako była studentka Wydziału Teologicznego
  Spodziewałam się czegoś zgoła odmiennego
  Ciężkiej powtórki z ówczesnej rozrywki
  Garnka religijnej wiedzy, kipiącej nawet spod pokrywki
  Na szczęście te książki wydają się bardziej klimatyczne
  Takie jak lubię, lekko psychologiczne
  Pełne inspiracji, istotnych kwestii
  Trudnych tematów i ważkich sugestii
  Miło by było te książki otrzymać
  W słowie się zakochać i przy sercu je zatrzymać
  Z tego uniesienia Psalm Dawida zaśpiewać
  Iść do przodu, na przekór, niczego się nie bać
  Prawem Mojżesza w życiu się kierować
  I na miłość do literatury powtórnie zachorować

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się jako Sylwia Kobylińska
  Lubię jako/Obserwuję jako Sylwia Kobylińska
  Odpowiedź: Chciałabym przeczytać te książki po prostu z ciekawości. Słyszałam od wielu osób, że są dobre. Ba, wręcz świetne! Na początku ignorowałam te polecenia, ale z czasem zaczęłam nabierać ochoty na te opowieści. Wiele razy widziałam je na półkach sklepowych, ale a to nie miałam czasu, a to pieniędzy, a to było coś ciekawszego i pewniejszego do kupienia... Ogółem nie czytam tego typu rzeczy, moją domeną jest fantastyka, wszelkiego rodzaju duchy, wampiry i inne potwory. Dlatego też jeszcze bardziej interesują mnie te książki, gdyż są zupełnie czymś innym. Wiem, ze sama zapewne nie kupię ich, bo zawsze będzie "coś", liczę jednak na łut szczęścia :)

  OdpowiedzUsuń

 21. Zgłaszam się
  Lubię jako/Obserwuję jako :shina0990(obserwuje), Martyna K. (Fb)
  Odpowiedź:
  1.Zaciekawiły mnie - Chyba jak każda książka!
  2.Spodobała mi się okładka- A po okładkach się nie powinno oceniać!
  3.Szansa na wygranie darmowej książki to jak urodzenie zdrowego dziecka!
  4.Moi przyjaciele się ucieszą -Tzw. Moje książki zyskają nowego przyjaciela!
  5.Będę miała czym się chwalić ludziom .- Bo skoro nic nie osiągnęłam w życiu ,to chociaż to może mnie poratuję.
  6.Będę szczęśliwym fanem i wyleczę się z depresji- Może użalając się nad sobą,ktoś się zlituje.
  7.A tak naprawdę po prostu jestem ciekawa o czym jest i bym się bardzo ucieszyła z wygranej jakiejkolwiek książki :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zgłaszam się!
  Lubię jako Agnieszka Kosińska
  Obserwuję jako Molek Molek
  Odpowiedź:
  Bardzo chciałabym wygrać ten zestaw książek, ponieważ:
  W iele dobrego o nich czytałam,
  I le w tym prawdy przekonać chciałabym się sama,
  E mocje w nich zawarte podobno obezwładniają czytelnika i o to mi chodzi podczas lektury,
  L iczę w nich na powiew świeżości,
  B ardzo chciałabym sprawdzić czy to, że ich Autorka podobno wychowała się bez telewizora zaowocowało w jej twórczości,
  I ch okładki mnie przyciągają, chociaż niewiele "mówią",
  "C zasem najważniejsze walki to te, których nie spodziewamy się wygrać". Ta zasada w moim życiu działa od zawsze, dlatego bardzo chcę sprawdzić czy w tych historiach odnajdę część siebie,
  I nność przeplatana codziennością to coś dla mnie,
  E lement powiązania tych historii z biblijnym Mojżeszem i Dawidem wydaje mi się interesujący,
  L ubię powiązania różnych gatunków literackich, a w tych książkach wiem, że takie znajdę,
  K iedy kładę się spać i nie mogę zasnąć, bo przeżywam losy bohaterów książki, którą czytam to wiem, że było warto. ostatnio dobrze śpię i przydałoby się kilka bezsennych nocy ;),
  A ura przyciągania jaką recenzenci tym książkom stworzyli jest nie do odepchnięcia. Muszę, po prostu muszę je mieć. Z każdą kolejną przeczytaną recenzją coraz bardziej się w tym utwierdzam,

  K iedyś na pewno sprawdzę, która z nich poruszy mnie bardziej. Wolałabym, żeby to było prędzej niż później,
  S mutek w tych historiach powinien dystansować, a mnie wabi,
  I nteresuje mnie zatracenie się na jakiś czas z tymi historiami. nietuzinkowi bohaterowie, ciepłe łóżeczko i tylko ja! Marzenie!, a wierzę, że one potrafią się spełniać,
  (S)Ą dla mnie zagadką, którą chciałabym rozwiązać,
  Ż ywię nadzieję na to, że dowiem się skąd książkowy kac tak wielu recenzentów po przeczytaniu tych pozycji,
  E nigmatyczny Mojżesz i zagadkowy Dawid, czy do końca pozostają niewiadomą, a ich "Prawo..." i "Pieśń..." sprawią, że po lekturze na długo zabraknie mi słów,
  K upiłam już zapas chusteczek. ;)


  OdpowiedzUsuń
 23. Zglaszam się:
  Lubię jako: Donata Bosak

  Wiele ciepłych słów o tych książkach slyszalam. Że rozpalaja nie tylko umysł,ale i ciało.

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgłaszam się :)
  Blog obserwuję jako Agnes C.
  Na FB lubię jako Agnieszka Monika

  Czytanie książek to moja pasja, ale największą radość dają mi głównie te książki, po przeczytaniu których mam przez kilkanaście dni wielkiego książkowego kaca:) Uwielbiam to uczucie z kilku powodów. Po pierwsze, po przeczytaniu takiej książki wiem w 200%, że czas przeznaczony na jej przeczytanie nie był czasem straconym, dlatego staranie dobieram lektury. Po drugie, lektura takiej książki, to coś więcej niż czytanie. To odczuwanie każdym kawałkiem ciała niezapomnianych emocji, jakich dostarcza opisana historia. Książka, która gwarantuje mi "kaca książkowego", swoją bogatą treścią potrafi wiele wnieść do mojego życia, "otwiera" moje oczy na różne sprawy i kwestie, rozbija na milion kawałków moje czytelnicze serce, ale również mnie kształtuje i przypomina o tym, co tak naprawdę jest największą wartością w życiu poprzez liczne cytaty i myśli. Po trzecie, lubię wracać do tej książki. Po roku, po dwóch, czasem po pięciu. Ale wracam, by na nowo zaczytać się w tej historii i by przypomnieć sobie, jakie emocje we mnie wzbudziła, gdy pierwszy raz ją czytałam. Po czwarte, o książkach, które wywarły na mnie niesamowite wrażanie, chętniej opowiadam i zachęcam do ich przeczytania członków mojej rodziny i przyjaciół, by i oni mogli wynieść coś wartościowego z tej lektury.

  Po przeczytaniu Twoich recenzji o "Prawie Mojżesza" i "Pieśni Dawida" wnioskuję, że lektura obu książek zagwarantowałaby mi kaca książkowego. Dlatego byłabym bardzo szczęśliwa, gdybym to ja stała się ich nową właścicielką :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Zgłaszam się : Judyta Szostak
  Lubię jako i Obserwuję jako :Judyta Szostak
  Odpowiedź:
  Po przeczytaniu recenzji tych książek czuję,że muszę je przeczytać :) Kocham książki , nie tylko czytać, ale i wąchać, dotykać, patrzeć na nie kiedy są pięknie poukładane na półkach. Książka to najpiękniejszy dla mnie prezent, którym długo mogę się cieszyć.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zgłaszam się!
  Lubię jako: Kasia Zabłotna
  Odpowiedź: Dlaczego chciałabym wygrać ten pakiet? Z prostego powodu: bo sama ich nie kupię xD Wiele osób mi polecało tę serię, a ja jakoś nie moge się przekonać :/

  OdpowiedzUsuń
 27. Zgłaszam się jako Martyna Chorabik
  Obserwuje jako: Posrod Slow
  Lubie jako :Martyna Chorabik
  Ospowiedź: chciałabym wybrać ten pakiet , ponieważ słyszałam o niezwykłym talenie autorki oraz ze jest to romans inny niż wszystkie bardzo mnie to zaingrygowalo dlatego chciałabym zapoznać się z tą książką i wysunąć własną opinię XD

  OdpowiedzUsuń
 28. Zgłaszam się :
  Lubię jako/Obserwuję jako : Edyta Chmura
  Odpowiedź:
  Muszę przyznać, że w przypadku tych książek mocno podziałała na mnie ich promocja. Przeczytałam wiele recenzji i choć opis wydaje się schematyczny, nikt na to nie narzeka, bo autorka wykazała się wrażliwością i jakoś zgrabnie poprowadziła akcję, bo potrafiła zaskoczyć czytelników, a nie jest to przecież łatwe, gdy czyta się "entą" powieść młodzieżową w danym roku. Generalnie bardzo lubię takie wzruszające historie, wyrazistych, niepokojących bohaterów, problemy z którymi sama może i nie miałam do czynienia, jednak potrafię się wczuć w sytuację i przeżywać fabułę wszystkimi zmysłami. Jestem bardzo ciekawa, dlaczego tak wiele osób zatraciło się w tej historii, dało się porwać i zaskoczyć, a pewnie i uronić łzę. Moje nastawienie jest wielce pozytywne, po prostu dam się uwieść bez oporu ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgłaszam się
  Obserwuję jako Gosia Stępień
  Odpowiedź:
  O pieśni Dawida ja słyszałam,
  Ale nigdy nie czytałam!
  Stąd zgłoszenie me się wzięło,
  Moje serce książkę bardzo chętnie by przygarnęło!
  Prawo Mojżesza mi tutaj podpowiada,
  Że dużo chętnych oferty Wam składa!
  Każdy książki chciałby wygrać,
  Więc ze szczęściem nie należy igrać!
  Być może tym razem mnie ono dopisze,
  Gdy swój komentarz tu skromny wpiszę :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Zgłaszam się :)
  Lubię jako Karolina Szczepańska
  Odpowiedź:
  Pamiętam jak parę miesięcy temu przeglądając Facebooka natrafiłam się na opis książki pani Amy Harmon „Prawo Mojżesza”. Po przeczytaniu opisu wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę. Już sama recenzja wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czułam, że ta lektura doprowadzi mnie do skrajnych emocji i nauczy wielu ważnych w życiu rzeczy.
  Niestety jestem tylko zwykłą licealistką, która nie zarabia i nie mogę sobie pozwolić na kupowanie książek. W dodatku mieszkam w małej wsi i moja biblioteka zakupi tę książkę dopiero za parę lat, a elektronicznych wersji nie znoszę. Poza tym moim małym marzeniem jest posiadanie tych książek w mojej domowej biblioteczce. Jednym z moich postanowień noworocznych jest spełnianie marzeń, tych małych i tych dużych. Tak więc marzę o posiadaniu właśnie tych dwóch książek, a także o ich przeczytaniu. Chciałabym otrzymać zestaw książek Amy Harmon, ponieważ jestem pewna, że ta książka wniesie wiele do mojego życia i uczyni je lepszym.

  OdpowiedzUsuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 32. Zgłaszam się <3
  Obserwuję jako: Małgosia Xxookds
  Lubię jako: Małgorzata Wójcik
  Odpowiedź:
  Od dawna na powieści Amy Harmon poluję,
  niestety za każdym razem coś me plany krzyżuje.
  A to do mechanika trzeba auto odstawić,
  innym razem nowy zamek w drzwiach wstawić.
  Tak mijają kolejne tygodnie,
  jestem wściekła - mówiąc łagodnie.
  Przeczytane książki bardzo mi się podobają,
  jednak nic nowego w moje życie nie wprowadzają.
  Chciałabym poznać historie, które do łatwych nie należą,
  gdzie przeżycia bohaterów włos na mej głowie zjeżą.
  W mej głowie krążą pytania z powieściami związane,
  czego doświadczyła autorka, że zostały one napisane?
  Czy ich tytuły z Biblią są związane?
  Czy w ciekawy sposób historie są opowiedziane?
  Ponad to piękne okładki mnie hipnotyzują,
  swoim wyglądem me oczy radują.
  Już widzę ten wieczór cudownie spędzony,
  ciepły kocyk, książka i szeleszczące strony.
  Nie zapomnę również o chusteczek kartonie,
  nie chcę przecież krzyczeć ,,Zaraz książka mi zatonie''.
  Amy czy zasłużę na nasze spotkanie?
  Trzymam mocno kciuki. Wierzę, że tak się stanie <3

  OdpowiedzUsuń
 33. Zgłaszam się :)
  Lubię jako: Gabriela M.
  Obserwuję jako: Gab riela
  gabrysiek96@gmail.com
  Odpowiedź: Przedstawiam zbiór cytatów i aforyzmów o książkach (oraz sprawach ściśle z nimi związanych). Mam nadzieję, że przekonają Cię one do tego, że to ja powinnam otrzymać tę nagrodę. Dlaczego? Bo:

  1. "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
  2. "Dom bez książek jest jak plaża bez słońca."
  3. "Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni."
  4. "Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera."
  5. "Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać."
  6. "Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie."
  7. "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
  8. "Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."
  9. "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."
  10. "Książka... - to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie, znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów."
  11. "Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji."
  12. "Dobra książka to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy."
  13. „Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela.”
  14. „Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce.”
  15. „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką.”
  16. „Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy.”
  17. „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji.”
  18. „Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany.”
  19. „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać. Nic tak nie zabija czasu jak książka.”
  20. „Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego.”
  21. „Człowiek, który nie czyta książek nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie potrafi czytać.”
  22. "Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne."
  23. "Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów."
  24. "Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
  25. "Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku."

  OdpowiedzUsuń
 34. Zgłaszam się : ja!
  Lubię jako/Obserwuję jako : Ada Sz
  Odpowiedź:
  Pragnę te książeczki, gdyż tyle zachwytów nad nimi jest. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.