wtorek, 20 września 2016

Październikowe zapowiedzi Wydawnictwa REBIS


Serdecznie zapraszam do zapoznania się z zapowiedziami Wydawnictwa REBIS,
 które swoją premierę będą miały w październiku.
DZIKI ŁABĘDŹ I INNE BAŚNIE
Michael Cunningham
Przekład Jerzy Kozłowski
ISBN 978-83-8062-026-1
Seria Salamandra
Premiera: 25 października 2016

Jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich
Michael Cunningham w Polsce!
Autor będzie gościem m.in. Festiwalu Conrada w październiku 2016 r.

Istnieją formuły i prastare piosnki, są słowa wypowiadane o północy podczas pewnych faz Księżyca, przy przepastnych jeziorach ukrytych głęboko w lesie lub w sekretnych podziemnych komnatach, albo też w każdym innym miejscu, gdzie schodzą się trzy drogi. Nauczyć się tych zaklęć jest zadziwiająco łatwo.

Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą? Co się dzieje
z częściowo odczarowanym królewiczem skazanym na życie z łabędzim skrzydłem zamiast ramienia? Kim są współczesny dzielny ołowiany żołnierzyk i baletnica? Co się stało z obciętymi włosami Roszpunki? Jaki los czeka bohaterów baśni, gdy wybrzmi „I żyli długo i szczęśliwie”? I czy my sami, znając czarodziejskie formułki, nie mielibyśmy ochoty trochę… napsocić?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w niniejszym zbiorze „baśni dla dorosłych”, które udowadniają raz jeszcze uniwersalność i ponadczasowość starych historii, ale pokazują też, co zmyślne, dowcipne i utalentowane pióro może wyczarować z od dawna osłuchanych, znanych wszystkim bajek.

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. REBIS opublikował jego powieści Królowa śniegu, Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc i Godziny. Ta ostatnia zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award. Na jej podstawie Stephen Daldry nakręcił film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman (nagrodzonej Oscarem i Złotym Globem za rolę Virginii Woolf).2017: WOJNA Z ROSJĄ
Richard Shirreff
Przekład Radosław Kot
ISBN 978-83-8062-083-4
Seria Thriller
Premiera: 25 października 2016
  
Bestseller z Top 10 „Sunday Timesa”
Przerażająco realny scenariusz wydarzeń w Europie
Generał Richard Shirreff, były zastępca dowódcy sił NATO w Europie, ostrzega!!!

2017: Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji.
Napisana przez byłego zastępcę naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez sztaby NATO, powieść pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do wojny z Rosją.
Prezydent Rosji uchodzi za „silnego człowieka”, a to oznacza, że zawsze musi demonstrować swoją siłę. Gdyby się potknął, rozczarował podległych mu ludzi, mógłby przegrać. Putin pokazał już, i to całkiem niedawno, że nie zamierza przegrywać. Rozpoczął procesy, które przy braku reakcji mogą doprowadzić do najazdu na państwa bałtyckie.
Rosyjska napaść na Gruzję w 2008 roku była niczym niemiecka remilitaryzacja Nadrenii. I tak samo jak w latach 30., zignorowaliśmy ten sygnał. Uznaliśmy, że nic specjalnego się nie stało.
Opanowanie Krymu w 2014 roku przypominało do złudzenia aneksję Czechosłowacji. I z tym też się pogodziliśmy.
Zaraz potem Rosja najechała Ukrainę.
Państwa bałtyckie mogą być następne.
Nasi przywódcy polityczni niezmiennie wierzą, że zachodnia broń jądrowa to czynnik odstraszający. Generał Richard Shirreff udowadnia, że wcale tak nie jest.

Siedzimy z założonymi rękoma, podczas gdy pracowite paluszki na Wschodzie szykują się do cyberwojny.
Max Hastings, „The Sunday Times”

Richard Shirreff urodził się w 1955 roku w Kenii i spędził tam dzieciństwo. Po ukończeniu studiów historycznych na Oksfordzie wstąpił do brytyjskiej kawalerii pancernej. Przez 37 lat sprawował stanowiska dowódcze na wszystkich szczeblach wojsk lądowych. Brał udział w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej, pełnił służbę w Irlandii Północnej, Bośni i Kosowie. W latach 2006–2007 służył w Iraku jako dowódca wielonarodowych sił. Równocześnie studiował sztukę wojenną, prowadził kursy i szkolenia dla różnych grup sztabowych, doradzał Ministerstwu Obrony i Dowództwu Wojsk Lądowych. Przez ostatnie dwa lata w mundurze zajmował wysokie stanowiska w strukturze NATO: dowódcy Korpusu Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz zastępcy naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie. Był najwyższym stopniem brytyjskim oficerem w dowództwie NATO. Po odejściu z wojska założył firmę Strategia Worldwide, oferującą usługi w dziedzinie zarządzania ryzykiem. Mieszka z żoną w Hampshire, wychował dwoje dorosłych już dzieci. To jego debiutancka książka.


ŁOWCY NAZISTÓW
Andrew Nagorski
Przekład Jan Szkudliński
ISBN 978-83-8062-037-7
Seria Historia
Premiera: 25 października 2016
Kolejna świetna książka światowej sławy dziennikarza Andrew Nagorskiego
Losy niewielkiego grona mężczyzn i kobiet,
którzy z determinacją tropili zbrodniarzy wojennych na krańcach ziemi.

Po zakończeniu procesów norymberskich i w początkach zimnej wojny większość zwycięzców w II wojnie światowej straciła zainteresowanie ściganiem niemieckich zbrodniarzy wojennych. Wielu sprawców niższego szczebla szybko zdołało wtopić się w wielomilionowy tłum tych, którzy starali się rozpocząć życie od nowa; najwięksi zbrodniarze opuścili pospiesznie Europę. Książka Łowcy nazistów opisuje losy niewielkiego grona mężczyzn i kobiet, którzy nie zamierzali dopuścić, by zbrodnie uległy zapomnieniu, i którzy z determinacją tropili zbrodniarzy wojennych na najdalszych krańcach ziemi.
Dzieje łowców nazistów dobiegają już swego naturalnego końca. Ich działalność była pod wieloma względami bezprecedensowa – zwłaszcza w kontekście przemiany początkowej żądzy zemsty w walkę o postawienie zbrodniarzy przed sądem. Ich działania odmieniły nasz pogląd na dobro i zło. W swej książce Andrew Nagorski dokonał szczegółowej rekonstrukcji ich epopei, pełnej determinacji, niekiedy brawury i ogromnej nieustępliwości.

Andrew Nagorski urodził się w 1947 roku w Szkocji. Jego rodzicami byli Polacy, którzy po wojnie zostali na emigracji. Kilka lat później rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Studiował historię w Amherst College, pod koniec lat sześćdziesiątych przez krótki czas był studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest wiceprezesem i dyrektorem do spraw publicznych w EastWest Institute, zespołu doradców do spraw międzynarodowych z siedzibą w Nowym Jorku. Podczas długiej kariery w „Newsweeku“ był korespondentem w Hongkongu, Moskwie, Rzymie, Bonn, Warszawie i Berlinie. Jest laureatem wielu nagród oraz autorem książek Przymusowe pożegnanie: spojrzenie amerykańskiego dziennikarza w głąb sowieckiego życia, Narodziny wolności, Stacja końcowa – Wiedeń oraz wydanych przez REBIS: Największa  bitwa i Hitlerland.LUDWIK XIV
Max Gallo
Przekład Joanna Gorecka-Kalita
ISBN 978-83-8062-008-7
Seria Biografie i powieści biograficzne
Premiera: 18 października 2016

Ludwik XIV, jakim go nie znaliście!
Najnowsza książka wybitnego historyka i pisarza Maxa Gallo

Został królem w wieku pięciu lat. Jego panowanie trwało siedemdziesiąt dwa lata. Umierając, pozostawił po sobie wielkie, zmodernizowane państwo o silnej, scentralizowanej władzy absolutystycznej. „Państwo to ja” ‒ to powiedzenie zna chyba każdy. Aby poszerzyć granice Francji, nie wahał się toczyć wojen i nie miał litości dla tych, którzy mu się sprzeciwiali. Lud francuski kochał go jednak bezgranicznie, wiedział bowiem, jak ważne dla Króla Słońce jest jego królestwo. Za rządów tego monarchy Francja rozkwitła, dwór francuski nadawał ton we wszystkich dziedzinach życia, a język francuski stał się językiem dyplomacji i arystokracji europejskiej. U kresu życia, zmagając się ze straszliwym cierpieniem, stanowczym, choć osłabionym głosem powiedział: „Panowie, ja odchodzę, ale państwo pozostanie na zawsze”. Dla Ludwika XIV to było najważniejsze. Aż do śmierci ‒ 1 września 1715 roku ‒ pełnił swą misję, przekonany, że powierzył mu ją Bóg. 

„Miał swoje wady, tak jak Słońce ma plamy. Mimo to nadal jest Słońcem”.
o. Karol de la Rue

Max Gallo, wybitny historyk i pisarz, członek Akademii Francuskiej, stworzył dzieło wybitne. Nowa biografia Ludwika XIV pokazuje tego słynnego monarchę jako wybitnego polityka, męża opatrznościowego Francji i wielkiego reformatora, ale także jako człowieka ‒ ze wszystkimi jego słabostkami i niedoskonałościami. Jako kochającego syna, ale również przebiegłego i kapryśnego władcę. Jako człowieka oddanego Bogu, ale też niestroniącego od uciech życia. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, aby odkryć na nowo postać, o której, jak się wydaje, napisano już wszystko.HISTORIA OBRAZÓW
David Hockney, Martin Gayford
Przekład Ewa Hornowska
ISBN 978-83-8062-016-2
Seria Historia sztuki
Premiera: 18 października 2016

Od ściany jaskini do ekranu komputera

Historia obrazów rozpoczęła się w jaskini i tymczasem kończy się na ekranie komputera. Kto wie, w jakim kierunku to pójdzie? Jedno jest pewne: zadanie przedstawiania świata w dwóch wymiarach wciąż będzie aktualne.
David Hockney

David Hockney twierdzi, że jedyny sposób, w jaki możemy zdać relację z tego, co widzimy, to stworzenie obrazu. Każdy, kto obrazy tworzy, musi się natomiast zmierzyć z tą samą kwestią: jak sprowadzić trójwymiarowych ludzi, przedmioty i przestrzeń do płaskiej powierzchni. Rezultaty tych wysiłków często się szufladkuje jako obrazy malowane, zdjęcia czy filmy. Ewentualnie można je porządkować według czasu powstania i stylu, określając jako średniowieczne, renesansowe czy barokowe. Hockney dowodzi, że w rzeczywistości są przede wszystkim obrazami – bez względu na to, czy powstały w wyniku użycia pędzla, kamery czy program komputerowego i czy znajdują się na ścianie jaskini, czy ekranie. I żebyśmy mogli zrozumieć, jak postrzegamy otaczający nas świat – a tym samym również siebie samych – potrzebna jest nam historia obrazów. Ową historię opowiada ta książka.

Dzięki zestawieniu obrazów pochodzących z najrozmaitszych obszarów – klatki filmu rysunkowego Disneya z drzeworytem Hiroshigego, sceny nakręconej przez Eisensteina z obrazem Velázqueza – autorzy przekraczają konwencjonalne granice między kulturą wysoką a masową rozrywką i dostrzegają nieoczekiwane związki zarówno między różnymi epokami, jak i mediami. Odwołując się do  przełomowej  książki Hockneya Wiedza tajemna, twierdzą, że film, fotografia, malarstwo i rysunek są ze sobą ściśle połączone. Historia obrazów, książka wnikliwa i dająca do myślenia, stanowi poważny przyczynek do zrozumienia sposobu, w jaki przedstawiamy rzeczywistość.

David Hockney to chyba najbardziej popularny artysta naszych czasów, jednocześnie wysoko ceniony przez krytykę. Posługuje się niemal wszystkimi rodzajami mediów – zajmuje się malarstwem, rysunkiem, scenografią teatralną, fotografią i grafiką – nieustannie poszerzając ich granice. Jest autorem bestsellera Wiedza tajemna. Sekrety technik malarskich Dawnych Mistrzów.

Martin Gayford jest m.in. krytykiem sztuki, felietonistą tygodnika „Spectator”  i autorem  książek poświęconych twórczości van Gogha, Constable’a,  Michała  Anioła i Luciana Freuda. We współpracy z Hockneyem opublikował wcześniej A Bigger Message: Conversations with David Hockney;   razem z Philippe’em de Montebello napisał Rendez-vous with Art - zbiór rozmów poświęconych obcowaniu ze sztuką.  www.martingayford.co.ukRAPORT MNIEJSZOŚĆI
Philip K. Dick
Przekład Janusz Szczepański
ISBN 978-83-8062-046-9
Seria SF
Premiera: 11 października 2016

Kolejny tom opowiadań Phlipa K. Dicka

„Co sprawia, że chce się Dicka czytać? Dziwność to jedno, ale zawsze jest w niej atmosfera ludzkiego dążenia (…). To poczucie ciągłych zmagań, choćby i skazanych na klęskę, wizja krainy, której każdy element ma swój byt, usiłuje żyć, wprowadza motyw współczucia (…), jednak nigdy nie wysuwa się ono na pierwszy plan. To te przebłyski miłości, zawsze szybko tłumione, oświetlają Dickowskie gruzowiska i czynią je czymś wyjątkowym i niezapomnianym”.
James Triptree jr
Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…
Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści, jak: Ubik, Valis, Człowiek z Wysokiego Zamku, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha czy Blade runner.


TARCZA GAI
Kevin Hearne

Przekład Maria Anna Smulewska-Dziadosz
ISBN 978-83-8062-001-8
Seria Fantasy
Premiera: 11 sierpnia 2016

Zbiór opowiadań w ramach cyklu „Kroniki Żelaznego Druida” – serii o Atticusie O’Sullivanie

Większość tych dziewięciu opowiadań o druidzie i jego psie trafia do druku po raz pierwszy – w Stanach i innych krajach anglojęzycznych funkcjonowały dotąd tylko jako e-booki. Autor „Kronik Żelaznego Druida” wykorzystuje tę krótszą formę jako sposób, by wypełnić luki między powieściami, zdradzić więcej szczegółów o ich bohaterach, ale przede wszystkim pozwolić Atticusowi posnuć opowieści godne starego druida, w których nie zabraknie egipskich kotów i sarkofagów, Szekspira i jego wiedźm, wiewiórek, poszukiwań Graala, wróżb z sera oraz ziemniaków z niebiańskim sosikiem.OPOWIADANIA ZEBRANE, TOM 2
Frank Herbert
Przekład Andrzej Jankowski
ISBN 978-83-8062-096-4
Seria SF
Premiera: 25 października 2016

Opowiadania zebrane Franka Herberta to pierwsze w naszym kraju tak obszerne wydanie krótkich form prozatorskich autora Diuny

Zgromadzone w dwóch tomach utwory – aż czterdzieści! – są, można śmiało powiedzieć, bezcenne. To właściwie przekrój zainteresowań pisarza, które znalazły później odzwierciedlenie w jego najwybitniejszym dziele – „Kronikach Diuny”. Polski czytelnik ma dzięki temu wyjątkową szansę poznać najważniejsze tematy twórczości Herberta, obserwować, jak się one zmieniały, śledzić rozwój jego stylu i przyglądać się ewolucji jako pisarza – jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, gatunku sięgającego czasów Lukiana z Samosat.

„Wytrwać w tej pracy pomagało mi przeświadczenie, że mój trud może być przydatny dla innych osób, które pragną się poświęcić pisarstwu”.
ze Wstępu

Frank Herbert (1920 – 1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniósł mu jednak przede wszystkim epokowy cykl „Kroniki Diuny” – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu.WESPAZJAN. WŁADCY RZYMU
Robert Fabbri
Przekład Konrad Majchrzak
ISBN 978-83-7818-759-2
Seria Powieść historyczna
Premiera: 4 października 2016

Piąty tom cyklu o Wespazjanie

Brytania, 45 rok. W pobliżu Stonehenge druidzi chwytają w zasadzkę Sabinusa, chcąc zwabić Wespazjana, który zapewne przybędzie ratować brata – by obu rzymskich legatów złożyć w mrocznej ofierze prastarym bogom podczas letniego przesilenia.  Wespazjan musi walczyć o uratowanie brata i zakończyć podbój południowego zachodu tej nawiedzonej wyspy, nim wezwanie do Rzymu wrzuci go w wir cesarskiej polityki. Trzej wyzwoleńcy Klaudiusza wciąż są wszechwładni. Kiedy wydają wyrok na cesarzową Messalinę, każdy z nich popiera inną kobietę na jej miejsce. Która z nich zatriumfuje – i jaką cenę zapłaci Wespazjan?

Robert Fabbri urodził się w Genewie w 1961 roku. Ukończył studia z teatrologii na Uniwersytecie Londyńskim. Pracował w przemyśle filmowym i telewizyjnym na stanowisku asystenta reżysera przy takich produkcjach, jak Czas patriotów, Billy Elliot czy Hellraiser.POJEDYNEK MAGÓW (Śledztwa Księcia Setny, t. 4)
Christian Jacq
Przekład Monika Osiecka
ISBN 978-83-8062-064-3
Seria Powieść historyczna
Premiera: 11 października 2016

KSIĄŻĘ SETNA I CZARNY MAG, CZYLI OSTATNI POJEDYNEK

Książę Setna jest bliski odnalezienia swojej narzeczonej Sekhet, która uciekła zabójcom i ukrywa się w Memfis. Czarownik Keku zamierza jednak pomieszać mu szyki i zawładnąć jej duszą. Jeśli jego podły wybieg się powiedzie, będzie mógł uaktywnić moc zapieczętowanego dzbana Ozyrysa i uczynić zeń narzędzie zniszczenia.
Setna musi się śpieszyć, by uratować ukochaną. Wspierany przez wiernych sojuszników staje do straszliwej walki ze Złem.
Czy zdoła ominąć perfidne zasadzki Keku? Czy uda mu się udaremnić nikczemny spisek, który czarownik zawiązuje przeciwko Ramzesowi II? Czy wreszcie znajdzie zapieczętowany dzban?

Mistrzowskie zakończenie, w którym ścierają się ze sobą odwaga, inteligencja i magia.

ŚLEDZTWA KSIĘCIA SETNY
PRZEKLĘTY GROBOWIEC
ZAKAZANA KSIĘGA
ZŁODZIEJ DUSZ
POJEDYNEK MAGÓW

Christian Jacq to urodzony w 1947 r. egiptolog francuski, który zyskał światową sławę dzięki swoim powieściom i opracowaniom na temat starożytnego Egiptu. Na całym świecie sprzedano miliony egzemplarzy jego książek, przetłumaczonych na 29 języków.


LIGA MISTRZÓW. MAGIA FUTBOLU
Romek Pawlak
ISBN 978-83-8062-086-5
Seria Literatura dziecięca i młodzieżowa
Premiera: 11 października 2016

Barwna, bogato ilustrowana opowieść, zabierająca najmłodszych
czytelników w świat europejskiego futbolu, prezentuje wszystkie zespoły i ich gwiazdy, które wystartują w kolejnej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa po 20 latach w Lidze Mistrzów!

Kontynuacja Biało-czerwonych marzeń oraz Biało-czerwonych mistrzostw. Po zakończonych mistrzostwach Europy we Francji Kacper z tatą planują wybrać się na jeden z meczów piłkarskiej Ligii Mistrzów. Przy okazji Kacper poznaje historię rozgrywek oraz kluby występujące w tegorocznej edycji. Książka zawiera podział na grupy, sylwetki największych gwiazd europejskiej piłki klubowej z Messim, Suarezem i Neymarem na czele, terminarz rozgrywek Ligi Mistrzów, krótką historię Ligi Mistrzów.

Romek Pawlak od wielu lat najchętniej pisze dla dzieci i młodzieży. Za jeden szczery dziecięcy uśmiech gotów jest spędzić długie godziny przy komputerze, wymyślając kolejną ciekawą historię. Najważniejsze książki dla dzieci: Miłek z Czarnego Lasu (prestiżowa nagroda IBBY), obecnie przerabiany na film animowany; Czapka Holmesa, Dziura w sercu, Czaruś, pies z charakterem. Kiedy nie pisze książek, najchętniej spędza czas czytając lub bawiąc się ze swoim psem… Miłkiem.METAFIZYKA
Lech Majewski
ISBN 978-83-7818-843-8
Seria Polska literatura współczesna
Premiera: 25 października 2016

Wzruszająca historia, gwałtowne uczucia i ich zaskakujące związki z ponadczasową sztuką.
W sennej atmosferze Wenecji rozgrywa się cichy dramat…

Powieść o miłości, wielokrotnie wznawiana i wciąż poszukiwana przez czytelników, która doczekała się ekranizacji pod tytułem OGRÓD ROZKOSZY ZIEMSKICH. Życie głównej bohaterki, Bei, historyka sztuki pracującej w National Gallery w Londynie, splata się z życiem Luisa, inżyniera budowy okrętów, by zaowocować szczęściem, spełnieniem i… porażającą samotnością. Tak jak Beatrycze Dantego, Bea, zafascynowana tajemniczym malarstwem Hieronima Boscha, prowadzi Luisa przez świat uczuć i znaczeń symboli. Bo czymże są zasady wyznawane przez Luisa – symetria i arytmetyka – wobec rzeczywistości, która okazała się tak piękna, niepowtarzalna i krucha? 


BYĆ JAK IGNACY
Romek Pawlak
ISBN 978-83-8062-075-9
Seria Literatura dziecięca i młodzieżowa
Premiera: 25 października 2016

Przygody Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej
Nowa seria dla dzieci!

Wakacje na wsi pod Krosnem zamiast w Grecji wcale nie muszą być nudne! To może być wielka przygoda, w trakcie której osobiście pozna się sławnego wynalazcę i zajrzy w głąb XIX wieku. A także do szybu, skąd wkrótce tryśnie ropa naftowa. A potem spadnie się na lufę wielkiej armaty. I trzeba będzie zmierzyć się z dwoma tajemniczymi i groźnymi wysłannikami Rockeffellera! Tomek i Majka są dzielni i przedsiębiorczy. Ale nie jest łatwo poradzić sobie z niebezpieczeństwem, nawet mając u boku Ignacego Łukasiewicza. Czy dadzą radę, czy na zawsze zagubią się wśród poplątanych ścieżek czasu?

To opowieść o bratersko-siostrzanej miłości, pokonywaniu własnych słabości, a także o tym, że nazwiska ludzi, którzy tworzyli nasz świat, mogą czasem ulecieć nam z pamięci, jednak ich osiągnięcia zostają z nami na zawsze.
Romek Pawlak od wielu lat najchętniej pisze dla dzieci i młodzieży. Za jeden szczery dziecięcy uśmiech gotów jest spędzić długie godziny przy komputerze, wymyślając kolejną ciekawą historię. Najważniejsze książki dla dzieci: Miłek z Czarnego Lasu (prestiżowa nagroda IBBY), obecnie przerabiany na film animowany; Czapka Holmesa, Dziura w sercu, Czaruś, pies z charakterem. DW REBIS wydał także jego Biało-czerwone mistrzostwa, Biało-czerwone marzenia i Ligę Mistrzów – dla młodych kibiców i fanów futbolu. Kiedy nie pisze, najchętniej spędza czas, czytając lub bawiąc się ze swoim psem… Miłkiem.RAZEM W KUCHNI
Zosia Cudny
ISBN 978-83-8062-076-6
Seria Dieta i żywienie
Premiera: 25 października 2016

Razem w kuchni to kolejna autorska książka Zosi Cudny, założycielki popularnego bloga kulinarnego makecookingeasier.pl. Tysiące osób zagląda codziennie na jej stronę, by znaleźć tam inspirację
i poznać nowe, ciekawe dania.

Tym razem popularna i lubiana przez internautów blogerka, ale także szczęśliwa mama małej Hani, kieruje swoją książkę do wszystkich rodziców, którzy nie tylko chcą, by ich dzieci jadły zdrowe posiłki, ale także pragną czerpać radość ze wspólnego ich przygotowywania. W tej przepięknie ilustrowanej książce czytelnicy znajdą mnóstwo prostych, a mimo to niebanalnych przepisów, które wzbogacą rodzinny jadłospis, a jednocześnie pozwolą na co dzień doświadczać bliskości i ciepła, jakie daje wspólne gotowanie i chwile spędzone przy stole w gronie najbliższych.
                                                                  
Autorka w ciągu zaledwie 5 lat zdobyła kilkadziesiąt tysięcy fanów w Polsce i za granicą. Od 4 lat współpracuje z serwisem Onet.pl, współtworzy dział kulinarny na popularnym blogu Makelifeeasier.pl oraz realizuje sesje zdjęciowe swoich potraw dla popularnych czasopism. Mieszka z czteroletnią córeczką i mężem w Gdyni-Orłowie i na co dzień z ogromną przyjemnością publikuje autorskie przepisy na swoim blogu.www.rebis.com.pl


 Czy zainteresowała Was któraś z powyżej przedstawionych książek? 

Miłego dnia :)