niedziela, 20 marca 2016

Dziś post organizacyjno - informacyjny :)


Zapewne zdążyliście zauważyć, że zmieniłam zdjęcie główne na blogu. Mam nadzieję, że Wam się podoba :) Oczywiście zrobione zostało przeze mnie, tak jak wszystkie zamieszczane na blogu. 

Postanowiłam, że począwszy od przyszłego tygodnia na blogu będą pojawiać się cykle dotyczące recenzji książek o następującej tematyce : 
1. poradniki z zakresu psychologii, dotyczące życia, związków, macierzyństwa, rozwoju itp.;
2. kulinaria - będę Wam polecać książki zarówno z przepisami dla dorosłych, jak i dla małych dzieci i niemowląt;
3. podróże - pojawią się książki będące zapisem, relacją z wyprawy, szkoły przetrwania itp., ale nie będą to typowe przewodniki turystyczne.
Chciałabym, abyście wyrazili w komentarzach swoją opinię na temat zaproponowanych przeze mnie cykli. Zatem zapraszam do komentowania :)

W najbliższych dniach pojawią się m.in. recenzje :
1. "Rosół z kury domowej" - Natasza Socha
2. "365 dni bez zapałek" - Claire Dunn.
Zapraszam :)

A na koniec chciałabym zaproponować Wam trzy ważne dla mnie książki, skłaniające do refleksji i przemyśleń nad swoim życiem i sobą. Opowiadają o spełnianiu marzeń, przemijaniu, odkrywaniu przeszłości, miłości, a także o podróży w głąb siebie, przemianie wewnętrznej oraz poszukiwaniu istoty życia. We współczesnym świecie dużo czasu ludzie poświęcają głównie pracy, zapominając o rodzinie, o sobie i swoich marzeniach oraz pragnieniach. Najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, a zarazem stabilizacji. Czasami w naszym życiu mają jednak miejsce takie wydarzenia, które sprawiają, że zaczynamy przewartościowywać nasze życie. Zadajemy sobie pytania, czy moje życie jest udane i szczęśliwe, czy można było coś w nim zmienić, czy czegoś żałuję ? W przypadku większości podejmowanych decyzji chyba raczej kierujemy się rozsądkiem. A może jednak warto posłuchać głosu swojego serca ?1. "Dalekie wiatry" - Sergio Bambaren
    Wydawnictwo ZYSK I S-KA
    Oprawa miękka
    Ilość stron : 184
   
To historia nowozelandzkiego małżeństwa, które postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w morską podróż. Wyprawa w nieznane ma im pomóc w uświadomieniu sobie kim są, czy są szczęśliwi i czego tak naprawdę pragną od życia.


2. "Podwodny świat" - Sue Miller
    Wydawnictwo ZYSK I S-KA
    Oprawa miękka
    Ilość stron : 280

Cath jest kobietą dwukrotnie rozwiedzioną i matką trojga dorosłych dzieci. Postanawia wyruszyć do domu dziadków. Wraca wspomnieniami do czasów swojego dzieciństwa. Na strychu odnajduje pamiętniki babci, dzięki którym poznaje historię jej związku z dziadkiem, które nie zawsze było szczęśliwe i spokojne...


3. "Mnich, który sprzedał swoje ferrari" - Robin S. Sharma
    Wydawnictwo Galaktyka
    Oprawa miękka
    Ilość stron : 209

To opowieść o znanym adwokacie, który cały swój czas poświęcał przede wszystkim pracy. Pewnego dnia na sali sądowej doznaje ciężkiego zawału serca. Niestety tryb jego życia miał ogromny wpływ na jego zdrowie. Mężczyzna postanawia wszystko sprzedać i wyrusza w podróż w głąb siebie. I tak zaczyna się jego historia o przemijaniu ...Serdecznie polecam !

Milej niedzieli :)