czwartek, 11 lutego 2016

Dieta Miłośniczek Czekolady - C. Matthews


"Dieta Miłośniczek Czekolady" - Carole Matthews
Wydawnictwo Książki G+J
Oprawa miękka
Ilość stron : 364

Sięgnęłam po tę książkę z jednego powodu, po prostu spodobał mi się jej tytuł. Któż z nas nie lubi czekolady. Spodziewałam się, że być może znajdę w niej jakieś przepisy, których głównym składnikiem będzie czekolada. Jednak nic z tych rzeczy. I wcale nie poczułam się rozczarowana. Wręcz przeciwnie bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę, która dostarcza mnóstwo pozytywnych uczuć. Wzrusza, a jednocześnie wywołuje uśmiech na twarzy. Opowiada o miłości, przyjaźni, macierzyństwie, zdradzie, rozstaniu, tęsknocie, żalu i gniewie. Podejmuje tematy dotyczące uzależnienia od narkotyków i hazardu. A czekolada jest formą ucieczki od problemów, lekarstwem na stres. 
"Jak radzić sobie ze stresem :
1. Weź głęboki wdech
2. Policz do dziesięciu
3. Zjedz czekoladę."

A zatem o czym  jest książka ? Kim są Miłośniczki Czekolady ?

To historia czterech kobiet : Lucy, Chantal, Nadii i Autumn, które należą do Klubu Miłośniczek Czekolady. Przyjaciółki regularnie spotykają się w Czekoladowym Niebie mieszczącym się w Londynie, prowadzonym przez parę gejów Clive'a i Tristana. Wszyscy z nich mają problemy różnego rodzaju, rodzinne lub w pracy, każde z nich nie może być w pełni szczęśliwym w miłości.

Lucy - założycielka Klubu Miłośniczek Czekolady, została porzucona przez Aidena - chłopaka i szefa w jednym, który służbowo wyjechał do Australii. Lucy nie mogła jechać z nim, ponieważ przed samym wylotem Luby'ego, bo tak go nazywała, złamała nogę. Tęskniła za nim i nie radziła sobie z brakiem kontaktu z jego strony. Kiedy pewnego dnia postanowiła zadzwonić do niego używając komputera, okazało się, że po drugiej stronie monitora jest naga kobieta na dodatek z mężczyzną w intymnej sytuacji. Kobieta rozłącza się i uświadamia sobie, że pewnie tym mężczyzną był Luby, nie odzywał się, bo znalazł sobie inną. W święta Bożego Narodzenia samotną Lucy odwiedza były narzeczony Marcus, z którym spędza noc. Po paru dniach Luby wraca z Australii i wyznaje miłość Lucy, czym ją zaskakuje. Okazuje się, że wtedy po drugiej stronie monitora widziała jego brata z dziewczyną. Lucy wyznaje mężczyźnie, że dopuściła się zdrady...

Chantal postanowiła wyprowadzić się od męża Teda. Nie potrafili się porozumieć w jednej bardzo istotnej kwestii. Ted chciał zostać ojcem, natomiast jego żona nie była jeszcze na to gotowa. Kiedy w jej mieszkaniu pojawia się przyjaciółka Nadia wraz z synem Lewisem, uświadamia sobie powoli, że mogłaby zostać matką. Święta Bożego Narodzenia spędza z mężem w hotelu, jednak panuje między nimi nieprzyjemna atmosfera. Chantal dwukrotnie zdradza męża. Po jakimś czasie dowiaduje się, że jest w ciąży. Problem polega na tym, że nie wie, kto jest ojcem dziecka...

Nadia odchodzi od męża zabierając ze sobą ich syna Lewisa i przeprowadza się do Chantal. Mąż Nadii - Toby jest uzależniony od hazardu. Przegrał w kasynach mnóstwo pieniędzy. Postanawia odzyskać żonę i syna, próbując się zmienić. Święta Bożego Narodzenia Nadia i Lewis spędzają z Tobym i są bardzo szczęśliwi. Mężczyzna prosi, aby kobieta dała mu drugą szansę i aby wraz z synem wrócili do domu. Tak też się staje. Jednak pewnego ranka, po czułym pożegnaniu i wyjściu do pracy, Toby znika. Kobieta znajduje w komputerze męża potwierdzenie rezerwacji lotu do Las Vegas...   

Autumn spotyka się ze swoim szefem Addisonem. Pracują w ośrodku pomagającym narkomanom w wyjściu na prostą i w znalezieniu im pracy. Kobieta zaprasza Addisona na święta do domu jej bogatych i konserwatywnych rodziców. Obawia się, czy zaakceptują oni związek z czarnoskórym mężczyzną, który na dodatek jest pracownikiem społecznym. W domu pojawia się również Richard - brat Autumn, który jest narkomanem. Po paru dniach okazuje się, że Richard leży w szpitalu w ciężkim stanie. Kiedy Autumn go odwiedza, ten prosi ją o pewną przysługę, a mianowicie o przekazanie torby grożącym mu przestępcom...

Czy Luby wybaczy zdradę Lucy ? Czy kobieta podejmie decyzję, z którym mężczyzną chcę spędzić resztę życia ? Czy będzie to Luby, a może jednak Marcus ?
Czy Chantal poinformuje Teda o ciąży ? Co ukrywa przed nią mąż ? Czy małżonkowie postanowią dać sobie drugą szansę ?
Co postanowi Nadia w związku z wylotem męża do Las Vegas ? Czy uda jej się uratować męża przed kolejną porażką w kasynie ? Jak zakończy się jej walka z hazardem męża ? Czy Toby wyjdzie z uzależnienia ?
Czy Autumn pomoże bratu ryzykując własne życie ? Co się wydarzy w trakcie przekazywania torby przestępcom ? Czy Richard wyjdzie ze szpitala cały i zdrowy ? Czy Autumn i Addison będą razem ?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce "Dieta Miłośniczek Czekolady", którą serdecznie polecam. Cudowna opowieść, którą czyta się z ogromną przyjemnością. Uświadamia nam, że warto walczyć o miłość, wybaczać i dawać drugą szansę, ponieważ każdy na nią zasługuje.

"Dieta Miłośniczek Czekolady" jest kontynuacją powieści "Klub Miłośniczek Czekolady". 

Zapraszam do lektury :)