środa, 3 lutego 2016

Ta noc - seria - J. E. Malpas


"Ta noc" ( seria 6 tomów : "Ta noc", "Obietnica", "Zdrada", "Odmowa", "Przysięga", "Finał" - Jodi Ellen Malpas
Wydawnictwo Amber
Oprawa miękka
Ilość stron : 1590 ( 6 tomów )


"Ta noc" jest drugą serią z działu literatury erotycznej, po którą sięgnęłam. Zapewne nigdy nie udałoby mi się jej przeczytać, gdyby nie to, że zostały mi polecone przez znajomych. Prawdę mówiąc troszkę unikałam tego typu książek, które zazwyczaj przepełnione są opisami aktów i doznań seksualnych. Jednak moim zdaniem w książkach z cyklu "Ta noc" na szczęście głównie dominowała historia bohaterów, ich życie, przepełnione tajemnicą i strachem. To sprawiło, że nie mogłam się oderwać od czytania. Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się  dalsze losy głównych postaci. Z przyjemnością pochłaniałam kolejno po sobie następujące tomy. A o czym jest wspomniany cykl ?

Olivia ( Livy ) Taylor - młoda kobieta, wychowana przez babcię, z którą nadal mieszka. Matka Livy pracująca jako kobieta do towarzystwa, któregoś dnia po prostu znika i zrywa kontakt z rodziną. Natomiast ojciec jest nieznany. Livy pracuje jako kelnerka w kawiarni. Każdego dnia boryka się z ekspresem do kawy, z którym nie może sobie poradzić, co wywołuje czasem uśmiech a czasami oburzenie ze strony klientów. Pewnego dnia do kafejki wchodzi mężczyzna, od którego dziewczyna nie może oderwać wzroku. Jest przystojny, dobrze zbudowany, noszący bardzo drogie ubrania. Prosi o nietypową kawę i po paru minutach opuszcza lokal, zostawiając serwetkę adresowaną do Olivii "To chyba najgorsza kawa, jaką kiedykolwiek znieważyłem moje usta. M.". Od tamtej pory Livy nie może przestać o nim myśleć. On najwyraźniej też. Spotykają się ponownie. Miller Hart ( tak nazywa się Pan M. ) składa nietypową propozycję Olivii, która na nią przystaje. Wówczas rozpoczyna się ich wzajemna fascynacja, wspólne spędzanie czasu ze sobą, odkrywanie siebie nawzajem, swoich tajemnic, wracanie do przeszłości, co dla obojga jest bardzo trudne. Uświadamiają sobie, że nie mogą być razem, a jednocześnie nie potrafią bez siebie żyć, funkcjonować.

Jaką ofertę złożył kobiecie Miller ? Co takiego ukrywał przed Livy i przed kim lub przed czym chciał ją chronić ? Jak potoczy się związek Livy i Millera ? Czy będą mogli być razem szczęśliwi ?  Czy powracająca do nich przeszłość zniszczy ich uczucie ? Czy będą mogli liczyć na pomoc babci ? Czy Olivia odnajdzie matkę i dowie się, kto jest jej ojcem ?

To tylko część pytań, na które znajdziecie odpowiedź czytając cykl "Ta noc". Naprawdę polecam Wam sięgnąć po tę serię. To historia trudnej i skomplikowanej miłości między kobietą a mężczyzną. A także opowieść o pięknej przyjaźni między babcią a wnuczką i ich wzajemnym oddaniu. Ponadto w książkach wielokrotnie spotykane są uczucia strachu, niezrozumienia, obsesji, pożądania. Odkrywane są mroczne tajemnice z przeszłości głównych bohaterów. 

Zapraszam do lektury :)