poniedziałek, 26 lutego 2018

Zapowiedź: "Koreańczycy. W pułapce doskonałości" - Frank Ahrens
Opowieść o małym państwie i wielkich ambicjach

 
Pali-pali, czyli "szybko, szybko", to podstawa kultury współczesnej Korei Południowej. Ścigając się z czasem i rozwijając olbrzymie koncerny, ten nieduży kraj przeobraził się w gospodarczą potęgę. Odpowiedzi na pytanie, jak można było osiągnąć taki sukces, udziela autor, Frank Ahrens - amerykański dziennikarz, który został wiceprezesem Hyundai Motor Company.  

Emigrant z Zachodu, przez pryzmat najlepszej koreańskiej firmy motoryzacyjnej, przedstawia czytelnikom azjatycki świat biznesu - bardzo oficjalny za dnia i więcej niż swawolny w nocy. Biznesowy strój wraz z klapkami pod prysznic, firmowe imprezy z jedenastoma szklaneczkami alkoholu na głowę i uzależnienie od karaoke to tylko niektóre osobliwości perfekcyjnie funkcjonującego konglomeratu. Koreańczycy, pełni trafnych i zabawnych spostrzeżeń, rzucają światło na kulturę znaną niewielu mieszkańcom Europy. 

"Zabawnie napisana, bardzo osobista książka pełna obserwacji na temat codziennego życia Koreańczyków i różnic kulturowych, z którymi musi zmierzyć się emigrant z Zachodu. Plus pasjonująca historia próby prześcignięcia przez Hyundaia światowych gigantów z branży motoryzacyjnej."
Marcin Prokop, dziennikarz TVN

"Kryzys wieku średniego w życiu Franka Ahrensa zbiegł się z kryzysem Korei Południowej, a czytelnik na tym skorzystał. Inteligentna, zmyślna, przepyszna książka."

Gene Weingarten, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera

"W tej uroczej i poruszającej książce Ahrens opowiada o tym, dlaczego ten nieduży, lecz prężny kraj tak nieustępliwie zabiega, aby być jeszcze lepszym. Jego portret Korei, "krewetki wciśniętej między dwa wieloryby" - Chiny i Japonię - jest pełen błyskotliwych spostrzeżeń, młodzieńczego entuzjazmu i zapału do odkrywania."

Tim Clissold, autor Mr China, czyli Amerykanin w Pekinie

"Mocną stroną Ahrensa jest wrażliwość na otaczających go ludzi... zwłaszcza młodych współpracowników, którzy ciężko pracują, by Korea wyszła z epoki przymusowej kolektywnej industrializacji ku gospodarce opartej na indywidualizmie i kreatywności."

Joe Studwell, "The Washington Post" 

"Otwierająca oczy wędrówka przez kulturę, handel i osobiste odkrycia z Frankiem Ahrensem w roli czarującego i spostrzegawczego przewodnika. Po przeczytaniu tej pasjonującej książki poszedłbym za nim wszędzie."

David von Drehle, autor książki Triangle: The Fire That Changed America 


Frank Ahrens - przez 18 lat był dziennikarzem "The Washington Post". Porzucił swoją posadę i po raz pierwszy wyemigrował do innego kraju, gdy trzy miesiące po ślubie jego żona dyplomatka dostała pracę w Seulu. Przez trzy lata pracował w Hyundai Motor Company jako specjalista od PR-u i kontaktów zagranicznych, gdzie ostatecznie został wiceprezesem spółki. Obecnie mieszka w Waszyngtonie wraz z żoną i córką, pracuje jako niezależny konsultant do spraw Korei i branży samochodowej.

(źródło: www.wuj.pl)


Tytuł: "Koreańczycy. W pułapce doskonałości"
Autor: Frank Ahrens
Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data premiery: 14.03.2018
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka
Kategoria: literatura faktu
 
 
Premiera książki "Koreańczycy. W pułapce doskonałości" Franka Ahrensa
  zaplanowana jest na 14 marca 2018 roku. 
Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Moja recenzja książki wkrótce pojawi się na blogu :)

Jesteście zainteresowani tą publikacją? Macie w planach lekturę tejże książki?
 

2 komentarze:

  1. Ta książka raczej mnie nie kusi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię azjatyckie klimaty i z chęcią sięgam po książki z których mogę się czegoś dowiedzieć więc mam nadzieję że się nie zawiodę :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.