poniedziałek, 14 października 2019

Przedpremierowo: „Między pragnieniami” — Anna Bednarska
„(...) W nocy wydaje nam się, że jesteśmy niczym. To kwestia światła.
Zabawne, że tylko od tego zależymy.”

 
Natalia, Nina i Remigiusz — troje ludzi zajmujących jedno mieszkanie. Każdego dnia mijają się w kuchni czy na korytarzu. Praktycznie ze sobą nie rozmawiają, jedynie wymieniają się zdawkowym „cześć” lub mało istotnymi uwagami. Nic o sobie nie wiedzą. Do czasu. Pewnego dnia wprowadza się do nich nowy lokator, Bartek. I wtedy wszystko się zmienia. Zaczynają dostrzegać drugiego człowieka, jego problemy i potrzeby. Zaczynają ze sobą rozmawiać i wreszcie — po latach — naprawdę się poznawać. A przede wszystkim podejmują próbę walki o siebie i swoje pragnienia...

To historia, która zaciekawiła mnie absorbującą i przemyślaną fabułą. To opowieść, która ujęła mnie złożonością tematyczną, psychologiczną kreacją bohaterów i paletą emocjonalną bijącą z każdej przewracanej kartki. Która mnie niesamowicie wciągnęła i którą chłonęłam z ogromną przyjemnością.

Czasem wprawiała mnie w melancholijny stan, innym razem wymagała ode mnie większego skupienia, ale co najważniejsze, nierzadko skłaniała mnie do wielu cennych przemyśleń i wysuwania wniosków.

To powieść o samotności, poczuciu stagnacji i niejako rezygnacji, o trudnych wyborach i obawach przed ich konsekwencjami. O pragnieniu bliskości, miłości i zrozumienia. O poszukiwaniu słusznej i jedynej drogi oraz zmaganiu się z własnymi uczuciami. Przede wszystkim jednak o tym, że aby postawić krok ku nowemu, najpierw trzeba stoczyć niejedną walkę z obrazami przeszłości.

„Między pragnieniami” to porywająca, niezwykle intrygująca, owiana morzem emocji i otulona nostalgiczną nutą powieść. Fascynująca i zaskakująca historia o ludziach mierzących się z cieniami przeszłości. Warta uwagi!


 „(...) Człowiek, który cierpi na bezsenność, najbardziej boi się tego,
czy wybrał odpowiedni moment na położenie się do łóżka.”


Tytuł: „Między pragnieniami”
Autor: Anna Bednarska
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: styczeń 2020
Ilość stron: 622
Oprawa: miękka
Kategoria: literatura obyczajowa
Egzemplarz recenzencki


4 komentarze:

 1. Nie znam twórczości autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka mnie zaciekawiła, więc zapisuję sobie tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Grubiutka. Opis zachęcający i Twoja opinia zachęcająca, więc chyba się za nią wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie jestem pewna, czy na pewno bym się wciągnęła w tę powieść. Ale czemu, by kiedyś nie spróbować.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.