wtorek, 15 października 2019

„Odkąd cię poznałam” – Iwona Sobolewska
„(...) Każdy odchodzi i pozostawia po sobie ślady, których nie da się pozbyć.”

 
Blanka to dziewczyna, która poniekąd ma swój świat, do którego nikogo nie dopuszcza. To córka architekta, z którym świetnie się dogaduje i uwielbia spędzać czas. Tęskni za matką, która zmarła przy porodzie oraz za siostrzyczką, której nie było jej dane poznać. Nastolatka od dawna darzy uczuciem Piotra, ale ten jest już w związku z jej koleżanką. Pewnego dnia Blanka poznaje Aleksa, którego postawa początkowo wyzwala w niej negatywne emocje. Chłopak zdecydowanie ją irytuje, aczkolwiek z czasem zaczyna też intrygować. Wkrótce okazuje się, że oboje mieszkają na tym samym osiedlu i że wiele ich łączy. Powoli nawiązują nić porozumienia i odkrywają siebie nawzajem…
 
Są książki, które z bliżej nieokreślonego powodu przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie ich wnętrzem. Wystarczy tylko jedno spojrzenie, aby podjąć decyzję o ich lekturze. Są powieści, które porywają od pierwszej strony i zabierają w podróż, której nie chce się przerwać, w której pragnie się tkwić i nieustannie ją przeżywać. Są historie, które przywołują wspaniałe wspomnienia, wprawiają w sentymentalny nastrój, powodują, że niejednokrotnie na ustach jawi się uśmiech. Są opowieści, które chłonie się z lekkością, ze smakiem i czystą przyjemnością. Są opowieści, które, choć pozbawione są efektu wow, to mają w sobie to coś. Coś niezwykłego, niepowtarzalnego, klimatycznego i urzekającego.

I właśnie jedną z nich jest najnowsza powieść Iwony Sobolewskiej „Odkąd cię poznałam”. Powieść, dzięki której mogłam przenieść się dwadzieścia lat wstecz, do początków czasów licealnych, przywołać ówczesny klimat, poczuć panującą wtedy atmosferę i zwyczajnie powspominać fajny okres w moim życiu. Cudowne przyjaźnie, pierwsze „poważne” związki, rozmaite sposoby postrzegania świata, nowe znajomości, wypady ze znajomymi nad jezioro, czasy beztroski, ale i czasy refleksji – te wszystkie obrazy z przeszłości z każdą przewracaną kartką powieści stają się coraz bardziej wyraźne, uświadamiają upływ czasu, ale też pokazują wyjątkowość tamtych chwil. Przedstawiona historia wywołała we mnie mnóstwo pozytywnych emocji. I pewnie między innymi z tego powodu nie pozwoli o sobie zapomnieć.

To powieść, którą się chłonie z zaciekawieniem i uwagą. Otulona ciepłą aurą, owiana nutką melancholii i tkliwości ukazuje losy dziewczyny, która dość wcześnie musiała zmierzyć się z ogromnym dramatem, pogodzić się z odejściem najbliższej jej osoby, poznać smak goryczy, żalu i tęsknoty. Nastolatki, która z lekką obawą i niepewnością dzieli się swoimi uczuciami, która potrafi się cieszyć i uśmiechać pomimo tragicznych doświadczeń, która stopniowo otwiera swe serce, zaczyna wierzyć w lepszą przyszłość, pokonuje swe słabości i podejmuje walkę o miłość. Pozostaje tylko pytanie, czy jej się to uda?

„Odkąd cię poznałam” to subtelna, emocjonująca i ujmująca opowieść o mierzeniu się z cieniami przeszłości, o dojrzewaniu i pięknie rodzącej się miłości. Pierwszoosobowa narracja, delikatny styl, frapujące wątki oraz esencjonalny i niezwykły klimat nadmorskiej miejscowości – to niewątpliwie atuty wspomnianej powieści. Serdecznie zachęcam do jej lektury! 
 
 
Tytuł: „Odkąd cię poznałam”
Autor: Iwona Sobolewska
Wydawnictwo: Dragon
Data wydania: 2019
Ilość stron: 320
Oprawa: miękka
Kategoria: literatura obyczajowa
Egzemplarz recenzencki 
 
 

8 komentarzy:

 1. Mam nadzieję, że będzie mi dane poznać historię, którą skrywają karty tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. W zwiazku z niedoborem takich opowiesci, bardzo chetnie sie skusze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie za często czytuje książki polskich autorów, ale do tej powieści "smacznie" zachęcasz więc może uda mi się po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Odkąd Cię poznałam" to książka przepełniona emocjami, które szybko udzielają się nam podczas lektury. Idealna pozycja na długie, jesienne wieczory!

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobała mi się ta książka. :)

  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do tego stopnia, że ​​mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu mój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, sam zrobił większość rzeczy, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mnie, że powinienem spodziewać się dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Zaklinacza Zaklęć, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń
 8. Nazywam się Elfrida canga z Albanii, chcę podzielić się tym cudownym doświadczeniem z całym światem, jak wspaniały rzucający zaklęcia miłosne pomógł mi sprowadzić męża po tym, jak opuścił mnie na ponad 8 miesięcy, aby być z inną kobietą, skontaktowałem się z wieloma zaklęciami Caster ale nie mógł mi pomóc, dopóki nie poznałem tej wspaniałej DR DAWN ACUNA, obiecała mi i wróciła do męża w 48h, odkąd wrócił okazał mi miłość i troskę, teraz żyjemy w pokoju i szczęściu, a wszystko dzięki ty Dr.
  Skontaktuj się z nią w sprawie wszelkich wyzwań w związku lub jeśli chcesz szybko zajść w ciążę lub wyleczyć jakąkolwiek chorobę, Dr Dawn da Ci perfekcyjny rezultat.
  E-mail { dawnacuna314@gmail.com }
  Whatsapp: +2348032246310

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.