czwartek, 26 marca 2020

„Powiedz, że wrócisz” – Roma Nowicz
„(...) czasami miłość to za mało...”

Lata 80. Natalia, Igor i Dominik to przyjaciele od lat. Jednak pewnego dnia przyjaźń między nimi zaczyna się zacierać. Kiedy Dominik wraca z rodzinnych wakacji, dowiaduje się, że Natalia i Igor są parą. Staje się zazdrosny nie tylko o przyszłe relacje, ale przede wszystkim o dziewczynę, co dobrze ukrywa. Wkrótce Igor trafia do więzienia, a Dominik postanawia wykorzystać jego nieobecność i zbliżyć się do Natalii. Z czasem mu się to udaje, oświadcza się ukochanej i ostatecznie tych dwoje zawiera związek małżeński. Dominik triumfuje, a Natalia uświadamia sobie, jak wielki popełniła błąd. Albowiem niebawem po ślubie zaczyna się piekło…

Po kilkunastu latach w restauracji Natalii zjawia się Igor, który przez kilka lat nie dawał znaków życia. Wracają wspomnienia, serce bije mocniej, rośnie pożądanie, które w końcu znajduje ujście. Pojawia się nadzieja na lepsze życie, na powrót do tego, co było kiedyś. Co było piękne i szczęśliwe. Ta szansa jednak szybko mija. Bo chwilę później prym znów wiedzie manipulacja, na jaw wychodzą kłamstwa, powracają żal i wyrzuty sumienia. Tylko jedna prawda może uratować to, co utracone. I wtem rozsądek wreszcie zabiera głos…

„Powiedz, że wrócisz” autorstwa Romy Nowicz to z pewnością historia niebanalna łącząca moim zdaniem elementy powieści obyczajowej, erotycznej oraz psychologicznej. Nie ukrywam, że te ostatnie wywarły na mnie największe wrażenie, najbardziej mnie zaintrygowały i w dużej mierze owe wpłynęły na moją pozytywną opinię o książce.

O książce, w której niepewność, napięcie i ciekawość wzmagają z każdą kolejną stroną. Ukazana opowieść niesamowicie wciąga, absorbuje, skupia uwagę i zajmuje myśli na długi czas. Minęło kilkanaście godzin od przewrócenia ostatniej kartki, a ja nadal nie mogę przestać myśleć o podjętej tematyce, która jest niewątpliwie trudna, emocjonująca i kontemplacyjna. Która wywołuje burzę kotłujących się uczuć, począwszy od troski, a skończywszy na nienawiści i wielkim wzburzeniu. Jednocześnie w trakcie lektury niejednokrotnie towarzyszy niezrozumienie dla opisanych zachowań ludzkich, przyzwoleń na pewne działania i podejmowanych decyzji. Nasuwa się też mnóstwo pytań, które zaczynają się słowem dlaczego.

Choć historia ukazana w powieści Romy Nowicz jest fikcją literacką, to świadomość tego, że omówione sytuacje mają niestety odzwierciedlenie w rzeczywistości i każdego dnia dzieją się w wielu domach na świecie, przygnębia i zarazem bulwersuje. Mowa tu o przemocy fizycznej oraz psychicznej. Mężczyzna uchodzący za wzór wśród rodziny, znajomych i współpracowników staje się katem, dwulicowcem, człowiekiem pozbawionym skrupułów, który uczyni wszystko, aby tylko osiągnąć swój cel. A ofiara początkowo jest zaskoczona nagłą przemianą człowieka, którego uważała za dobrego, oddanego i życzliwego. Potem uświadamia sobie, że przecież były pewne symptomy, niestety niezauważalne w odpowiednim czasie. Pojawia się bezsilność, lęk przed kolejnym atakiem i przed przyszłością oraz świadomość toksycznej relacji, którą trzeba zakończyć. Tylko że to nie jest takie proste. Wszechogarniający niepokój odbiera rozum i komplikuje kolejne wybory. Osaczenie pozbawia poczucia bezpieczeństwa. A strach już na zawsze zmienia życie.

„Powiedz, że wrócisz” to opowieść intensywna, refleksyjna, niejako poruszająca, otulona erotyczną nutą. To historia o meandrach ludzkich uczuć, myśli i wyborów, o namiętności, zazdrości, mrocznych obliczach damsko–męskich relacji oraz o walce głosu serca z głosem rozsądku. To powieść, która dobitnie uświadamia, że od przyjaźni do nienawiści jest tylko jeden krok…


Tytuł: „Powiedz, że wrócisz”
Autor: Roma Nowicz
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2020
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka 
Kategoria: literatura obyczajowa
Egzemplarz recenzencki

10 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie taka mieszanka, muszę zapamiętać tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak przedstawiasz powieść, że ma się ochotę poznać fabułę.😁

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej książki i na pewno ją przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. firma marketingowa warszawa13 maja 2020 06:29

  Moim zdaniem każdy kto ma firmę to na pewno powinien skorzystać z firmy firma marketingowa warszawa .Sam skorzystałem i w ogóle wyboru nie żałuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak samo uważam że to jet bardzo ciekawie.Nawet bym powiedział że mega ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, bardzo ciekawie zrecenzowana książka... aż chce się w niej zatopić swoje oczy i popłynąć za fabułą... Hm... pomyślimy KR

  OdpowiedzUsuń
 7. Tę książkę chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem mężatką od około 28 lat, doszło do tego, że mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że ma romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznawali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarownika, ale nie miałem wyboru, ponieważ wszędzie szukałem rozwiązania, więc otrzymałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń
 9. Nazywam się Elfrida canga z Albanii, chcę podzielić się tym cudownym doświadczeniem z całym światem, jak wspaniały rzucający zaklęcia miłosne pomógł mi sprowadzić męża po tym, jak opuścił mnie na ponad 8 miesięcy, aby być z inną kobietą, skontaktowałem się z wieloma zaklęciami Caster ale nie mógł mi pomóc, dopóki nie poznałem tej wspaniałej DR DAWN ACUNA, obiecała mi i wróciła do męża w 48h, odkąd wrócił okazał mi miłość i troskę, teraz żyjemy w pokoju i szczęściu, a wszystko dzięki ty Dr.
  Skontaktuj się z nią w sprawie wszelkich wyzwań w związku lub jeśli chcesz szybko zajść w ciążę lub wyleczyć jakąkolwiek chorobę, Dr Dawn da Ci perfekcyjny rezultat.
  E-mail { dawnacuna314@gmail.com }
  Whatsapp: +2348032246310

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.