piątek, 10 stycznia 2020

„Duch z Fabryki Krówek” – David O'Connell
„Spodziewaj się tego, co niespodziewane...”

 
Archie McKarmelek i jego mama udają się do Miodowego Dworu w Gryzmołkowie, gdzie mają się spotkać z pewnym prawnikiem. Na miejscu okazuje się, że chłopiec odziedziczył ogromny majątek. Został właścicielem Fabryki Krówek, wielkiego dworu oraz otrzymał tytuł naczelnika klanu McKarmelek. Dowiadują się również, że Archie był krewnym zmarłego Archibalda McKarmelka, który był jego stryjecznym dziadkiem. Ponoć ojciec chłopca o tym wiedział, lecz nigdy nie ujawnił tej informacji. To nie wszystko…

Dziadek zostawił Archiemu magiczny list. Wynika z niego, iż chłopiec otrzyma zadania, których częścią będzie sześć przedmiotów i sześć wskazówek, a te mają go doprowadzić do siódmej rzeczy, która jest największym skarbem. Co więcej, aby zachować znakomity smak krówek i jednocześnie utrzymać Fabrykę Krówek, Archie musi odnaleźć sekretny składnik uwielbianych słodkości. A to niestety nie będzie takie proste…

Albowiem poszukiwania będą utrudniane nie tylko przez dziwne zjawiska zachodzące w domu, ale przede wszystkim przez krewnych Archibalda, pracownika fabryki oraz pewnego mobgoblina. Oni uczynią wiele, aby Archiemu odebrać majątek i posuną się do wszystkiego, byle tylko ten nie dotarł do prawdy. Chłopiec jednak się nie podda i będzie walczył z wszelkimi przeszkodami i przeciwnikami. Tym bardziej że będzie mógł liczyć na wsparcie poznanych w Miodowym Dworze barwnych postaci…

Inżynierka Fliss, kamerdyner Tablet, badacz zjawisk paranormalnych i specjalista do spraw dziwnuści Billy oraz niezwykły pies Sorbet, staną po stronie spadkobiercy i pomogą mu w znalezieniu tajemniczego elementu dod. Czy uda im się na czas wpaść na jego trop? Czy uratują fabrykę przed zamknięciem? Czy pokonają przeciwności stawiane nieustannie na ich drodze? I czy odnajdą skarb, o którym wspominał w liście dziadek?

Porywająca, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu, absorbująca – tymi słowy mogę określić opowieść Davida O’Connella. Intrygująca, pełna niejasności i tajemniczości fabuła owiana jest specyficznym klimatem, otulona nutką grozy i namiastką słodyczy. Niepozbawiona jest magicznej aury, nadprzyrodzonych zjawisk, rozmaitych emocji oraz niesamowitych wrażeń. Urozmaicają ją kolorowi i charyzmatyczni bohaterowie oraz piękne czarno-białe ilustracje, które zdecydowanie przyciągają uwagę i sprawiają, że ukazana historia nabiera ciut silniejszego mroku.

Ta niewątpliwie mroczna atmosfera udziela się już od pierwszych stron esencjonalnej powieści, wprawiając w stan niepewności i niejako ekscytacji. Wartka akcja, niespodziewane zwroty wydarzeń, ekspresyjne sceny, nie do końca oczywisty bieg fabularny, przedziwne sytuacje oraz poniekąd zaskakujące zakończenie bez wątpienia są atutami owej opowieści, którą się chłonie w ekspresowym tempie, a co najważniejsze, z wielką przyjemnością.

„Duch z Fabryki Krówek” to fantastyczna lektura, która zapewni mnóstwo wrażeń i emocji. Gorąco polecam tę książkę! Jednak mała uwaga – owa preferowana jest dla dzieci od lat dziewięciu i ja się z tym zgodzę. Uważam, że dla młodszych czytelników ze względu na troszkę mroczny charakter oraz występowanie duchów, złowrogich smoków i nietypowych zjawisk, jest po prostu nieodpowiednia. Aczkolwiek decyzję pozostawiam rodzicom. 
 
 
Tytuł: „Duch z Fabryki Krówek” (seria Tajemnice Gryzmołkowa)
Autor: David O'Connell
Ilustracje: Claire Powell
Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2019 
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka 
Kategoria: literatura dla dzieci
Egzemplarz recenzencki
 
 

9 komentarzy:

 1. Polecę tę książkę mojej siostrzenicy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa pozycja. Wiem komu ją polecę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. what does it take to be a successful author ? I would say that initial reviews and marketing definitely boost your book. I used https://usabookreviewers.com/christmas-gift to get a few reviews and also promote my book. Hopping to be in the top 100 genre lists and see better sales this Christmas season…

  OdpowiedzUsuń
 4. ZAMIAST UDZIELENIA POŻYCZKI ,, JESTEM COŚ NOWEGO
  Zdobądź 5500 USD każdego dnia przez sześć miesięcy!

  Zobacz jak to działa

  Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnego bankomatu za pomocą zhakowanej karty bankomatowej?
  Podejmij decyzję przed złożeniem wniosku, prosta umowa ...

  Zamów pustą kartę bankomatową już teraz, a otrzymasz miliony w ciągu tygodnia !: skontaktuj się z nami
  za pośrednictwem adresu e-mail :: {Universalcardshackers@gmail.com}
    
  Mamy specjalnie zaprogramowane karty bankomatowe, których można użyć do włamania się do bankomatu
  maszyny, karty bankomatowe mogą być używane do wypłaty w bankomacie lub przeciągnięcia, o
  sklepy i POS. Sprzedajemy te karty wszystkim naszym klientom i zainteresowanym
  kupujący na całym świecie, dzienny limit wypłat w bankomacie wynosi 5 500 USD
  oraz do 50 000 $ limitu wydatków w sklepach w zależności od rodzaju karty
  zamawiasz :: a także, jeśli potrzebujesz innego cyberhakowania
  usługi, jesteśmy tutaj dla ciebie o każdej porze każdego dnia.

  Oto nasze cenniki KART ATM:

  Karty, które wypłacają 5500 USD dziennie, kosztują 200 USD
  Karty, które wypłacają 10 000 USD dziennie, kosztują 850 USD
  Karty, które wypłacają 35 000 USD dziennie, kosztują 2200 USD
  Karty, które wypłacają 50 000 USD dziennie, kosztują 5500 USD
  Karty, które wypłacają 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD

  zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa !!!

  Cena obejmuje opłaty i koszty wysyłki, zamów teraz: skontaktuj się z nami za pośrednictwem
  adres e-mail :::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp ::::: + 31687835881

  OdpowiedzUsuń
 5. Podarowałam tę książkę siostrzenicy. Z tego co się dowiedziałam, spodobała jej się, tak więc dziękuję za polecenie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem mężatką od około 28 lat, doszło do tego, że mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że ma romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznawali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarownika, ale nie miałem wyboru, ponieważ wszędzie szukałem rozwiązania, więc otrzymałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja tymczasem polecam urokimilosne-opinie.blogspot.com swietna strona z opiniami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kapitalne miejsce rytualmilosny.co.pl bardzo polecam.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.