poniedziałek, 16 września 2019

„Czytaj, na zdrowie!”. Wybryk Kultury z dopiskiem: kolektywne działania przyszłością nie tylko kultury
ARIADNA PIEPIÓRKA
HOROLOGIUM. CZYLI DOM NIEZWYKŁYCH ZEGARÓW
Strzelno, ulica Kolejowa, Centrum Terapii Animus
21 IX 2019, godzina 15:00

Horologium
Uczestników spotkania w Animusie może sięgnąć animacyjny zawrót głowy, ponieważ w planach między innymi chusta animacyjna, sala doświadczeń świata, dywan sensoryczny, magiczne slimy, świat baniek, kącik małego chemika, samodzielne wykonywanie mydełek i świec ozdobnych oraz obrazu na płótnie w rodzinnych potyczkach zahaczających o Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów.

ANITA SCHARMACH
MIŁOŚĆ NA GIGANCIE
Strzelno, Rynek, American Dream
5 X 2019, godzina 15:00

NATALIA BUDZYŃSKA
DZIECI NIE PŁAKAŁY. HISTORIA MOJEGO WUJA ALFREDA TRZEBINSKIEGO, LEKARZA SS
TOMASZ BUDZYŃSKI – gitara i śpiew
Strzelno, Rotunda na Wzgórzu św. Wojciecha
6 X 2019, godzina 16:00


ARIADNA PIEPIÓRKA. Absolwentka filologii polskiej. Nauczycielka języka polskiego na Kaszubach. Uwielbia pisać, kocha baśnie, jest miłośniczką teatru, muzyki klasycznej i musicalowej. Preferuje literaturę dziecięcą i młodzieżową, a jej literackim wzorem jest Ania z Zielonego Wzgórza. Zaczęła pisać już w szkole podstawowej, a pierwszymi recenzentami jej utworów byli członkowie rodziny. Poszukuje inspiracji w otaczającej naturze i własnych doświadczeniach życiowych. Lubi ludzi otwartych i kreatywnych. Jest autorką dwóch cudownych opowieści dla dzieci: O księżycu z komina domu na wzgórzu oraz Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów. Jej książki uczą, uświadamiają i skłaniają do wielu przemyśleń.

ANITA SCHARMACH. Z zawodu ekonomistka, a z zamiłowania pisarka. Mieszkanka Gdyni i lokalna patriotka. Wielbicielka polskich seriali i muzyki lat 80. Miłośniczka kotów, spacerów nadmorską plażą i wycieczek rowerowych. Jest wspaniałą córką, matką, żoną i przyjaciółką. Autorka książek, które niejednokrotnie otrzymywały status bestsellerów. W 2016 roku zadebiutowała powieścią Mogę wszystko. W 2017 roku światło dzienne ujrzały historie Zaraz wracam i Smaki życia. Ta pierwsza okazała się Książką Roku w jednym z plebiscytów. Rok później na rynku pojawiła się opowieść Sukces rysowany szminką, a w roku bieżącym czytelnicy mogli poznać losy Magdy Lewickiej w powieści zatytułowanej Miłość na gigancie. Jej książki okraszone humorem wyzwalają emocje i skłaniają do refleksji, a przede wszystkim poruszają życiowe zagadnienia. 

NATALIA BUDZYŃSKA. Absolwentka kulturoznawstwa, dziennikarka Przewodnika Katolickiego i pisarka. Twórczyni wielu tekstów traktujących o sztuce, religii i kulturze. Pasjonatka ludzkich historii, które chce zgłębiać i o których pragnie opowiadać. Autorka ważnych i poruszających książek. W 2016 roku na rynku wydawniczym ukazała się jej opowieść o matce Maksymiliana Kolbego zatytułowana Matka męczennika. Rok później wydała publikację Brat Albert. Biografia, za którą otrzymała Nagrodę Feniks przyznaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. A najnowsza książka jej autorstwa Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS zbiera bardzo pozytywne opinie. Prywatnie jest żoną znakomitego muzyka oraz mamą. Mieszka z rodziną w Poznaniu.
TOMASZ BUDZYŃSKI. Ów znakomity muzyk, w Czytaj, na zdrowie! gitara i śpiew, więc… Siekiera, Armia, 2Tm2,3, Budzy i Trupia Czaszka, Jacaszek i Budzyński, Rimbaud, Tomasz Budzyński solo…

KSIĄŻKO - KRĄŻENIE
Czytaj, na zdrowie! wychodzi poza półkę, której szukać należy przy wejściu głównym 
do Domu Kultury w Strzelnie. 
Spotkania autorskie są następnym etapem naszego książko – krążenia. 
Nie tylko literatura krąży, ale także jej twórcy. 

Organizatorzy:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie
Grupa Na Poczekaniu: Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska, Jagoda Woźniak, Sławomir Tarczewski i Rafał Budny.

Ten Wybryk Kultury został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2019


2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.