poniedziałek, 16 września 2019

„Czytaj, na zdrowie!”. Wybryk Kultury z dopiskiem: kolektywne działania przyszłością nie tylko kultury
ARIADNA PIEPIÓRKA
HOROLOGIUM. CZYLI DOM NIEZWYKŁYCH ZEGARÓW
Strzelno, ulica Kolejowa, Centrum Terapii Animus
21 IX 2019, godzina 15:00

Horologium
Uczestników spotkania w Animusie może sięgnąć animacyjny zawrót głowy, ponieważ w planach między innymi chusta animacyjna, sala doświadczeń świata, dywan sensoryczny, magiczne slimy, świat baniek, kącik małego chemika, samodzielne wykonywanie mydełek i świec ozdobnych oraz obrazu na płótnie w rodzinnych potyczkach zahaczających o Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów.

ANITA SCHARMACH
MIŁOŚĆ NA GIGANCIE
Strzelno, Rynek, American Dream
5 X 2019, godzina 15:00

NATALIA BUDZYŃSKA
DZIECI NIE PŁAKAŁY. HISTORIA MOJEGO WUJA ALFREDA TRZEBINSKIEGO, LEKARZA SS
TOMASZ BUDZYŃSKI – gitara i śpiew
Strzelno, Rotunda na Wzgórzu św. Wojciecha
6 X 2019, godzina 16:00


ARIADNA PIEPIÓRKA. Absolwentka filologii polskiej. Nauczycielka języka polskiego na Kaszubach. Uwielbia pisać, kocha baśnie, jest miłośniczką teatru, muzyki klasycznej i musicalowej. Preferuje literaturę dziecięcą i młodzieżową, a jej literackim wzorem jest Ania z Zielonego Wzgórza. Zaczęła pisać już w szkole podstawowej, a pierwszymi recenzentami jej utworów byli członkowie rodziny. Poszukuje inspiracji w otaczającej naturze i własnych doświadczeniach życiowych. Lubi ludzi otwartych i kreatywnych. Jest autorką dwóch cudownych opowieści dla dzieci: O księżycu z komina domu na wzgórzu oraz Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów. Jej książki uczą, uświadamiają i skłaniają do wielu przemyśleń.

ANITA SCHARMACH. Z zawodu ekonomistka, a z zamiłowania pisarka. Mieszkanka Gdyni i lokalna patriotka. Wielbicielka polskich seriali i muzyki lat 80. Miłośniczka kotów, spacerów nadmorską plażą i wycieczek rowerowych. Jest wspaniałą córką, matką, żoną i przyjaciółką. Autorka książek, które niejednokrotnie otrzymywały status bestsellerów. W 2016 roku zadebiutowała powieścią Mogę wszystko. W 2017 roku światło dzienne ujrzały historie Zaraz wracam i Smaki życia. Ta pierwsza okazała się Książką Roku w jednym z plebiscytów. Rok później na rynku pojawiła się opowieść Sukces rysowany szminką, a w roku bieżącym czytelnicy mogli poznać losy Magdy Lewickiej w powieści zatytułowanej Miłość na gigancie. Jej książki okraszone humorem wyzwalają emocje i skłaniają do refleksji, a przede wszystkim poruszają życiowe zagadnienia. 

NATALIA BUDZYŃSKA. Absolwentka kulturoznawstwa, dziennikarka Przewodnika Katolickiego i pisarka. Twórczyni wielu tekstów traktujących o sztuce, religii i kulturze. Pasjonatka ludzkich historii, które chce zgłębiać i o których pragnie opowiadać. Autorka ważnych i poruszających książek. W 2016 roku na rynku wydawniczym ukazała się jej opowieść o matce Maksymiliana Kolbego zatytułowana Matka męczennika. Rok później wydała publikację Brat Albert. Biografia, za którą otrzymała Nagrodę Feniks przyznaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. A najnowsza książka jej autorstwa Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS zbiera bardzo pozytywne opinie. Prywatnie jest żoną znakomitego muzyka oraz mamą. Mieszka z rodziną w Poznaniu.
TOMASZ BUDZYŃSKI. Ów znakomity muzyk, w Czytaj, na zdrowie! gitara i śpiew, więc… Siekiera, Armia, 2Tm2,3, Budzy i Trupia Czaszka, Jacaszek i Budzyński, Rimbaud, Tomasz Budzyński solo…

KSIĄŻKO - KRĄŻENIE
Czytaj, na zdrowie! wychodzi poza półkę, której szukać należy przy wejściu głównym 
do Domu Kultury w Strzelnie. 
Spotkania autorskie są następnym etapem naszego książko – krążenia. 
Nie tylko literatura krąży, ale także jej twórcy. 

Organizatorzy:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie
Grupa Na Poczekaniu: Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska, Jagoda Woźniak, Sławomir Tarczewski i Rafał Budny.

Ten Wybryk Kultury został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2019


3 komentarze:

 1. interesująco się zapowiada. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam wszystkich, nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do tego stopnia, że ​​mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu mój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, sam zrobił większość rzeczy, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mnie, że powinienem spodziewać się dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Zaklinacza Zaklęć, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.