poniedziałek, 22 lipca 2019

Przedpremierowo: „Chłopak, którego nie było” — Elżbiera Rodzeń
„(...) cierpienie nie jest końcem świata, tylko pewnym etapem.
Moje życie wcale nie musi się kończyć z tego powodu, że mnie przerasta.
Mogę zacząć robić coś, co da mi szczęście. Wybrać własną drogę i nie patrzeć cały czas wstecz.”

 
Martyna pracuje w pensjonacie rodziców jako pokojówka. Marzy o zmianie swego życia, ale niestety nie może sobie na to pozwolić. Nie może porzucić swych obowiązków, tym bardziej że pensjonat cienko przędzie. Nie może też zostawić rodziców, mimo iż traktowana jest przez nich jako ta gorsza córka, która nie ma dobrego wykształcenia, narzeczonego, ambicji, a nade wszystko z jej głową od dawna nie jest dobrze. Kobieta w wieku siedmiu lat uległa wypadkowi. Od tego momentu zaczęła się jej znajomość z Kubą, z którym połączyło ją piękne uczucie. Od tamtego czasu również podjęła leczenie u psychiatrów, była poddawana terapiom i farmakologii. Pewnego dnia Kuba odchodzi. Mija kilka lat. Martyna spacerując po plaży, dostrzega mężczyznę przypominającego Kubę...

Porywająca, absorbująca, niepozbawiona tajemnic oraz subtelna — taka właśnie jest najnowsza powieść Elżbiety Rodzeń. Powieść, która wciąga już od pierwszych stron, pobudza wyobraźnię, intryguje i nie pozwala na chwilę wytchnienia. Wyzwala szereg rozmaitych emocji, trzyma poniekąd w napięciu, rozbudza zmysły, sprawia, że nasuwa się mnóstwo pytań, a na odpowiedzi na nie czeka się z ogromną niecierpliwością.

To historia, od której nie można się oderwać. Zaczynasz, przepadasz, zapominasz o otaczającym świecie i ze swego rodzaju podekscytowaniem podążasz wyznaczonym torem do końca. Lekki styl, piękny wątek miłosny, wspaniała kreacja bohaterów i pierwszoosobowa narracja sprawiają, że tę opowieść smakuje się z niesamowitą przyjemnością.

Fabuła jest owiana nutką oryginalności oraz otulona ciepłą aurą. Cechuje ją niepowtarzalna atmosfera wprawiająca w specyficzny nastrój. Ponadto owa zabiera w fascynującą podróż po meandrach psychiki ludzkiej i uczuciach dwojga ludzi, którzy będą musieli przemierzyć zaskakującą, przejmującą, a nade wszystko wyjątkową drogę. Drogę do odkrycia prawdy.

„Chłopak, którego nie było” to poruszająca, zajmująca, emocjonująca i niejako refleksyjna powieść o miłości, spełnieniu, szczęściu i odzyskaniu utraconej niegdyś pewności siebie. Gorąco polecam! 


Tytuł: „Chłopak, którego nie było”
Autor: Elżbieta Rodzeń
Wydawnictwo: Między słowami
Data premiery: 31.07.2019
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka
Kategoria: literatura obyczajowa
Egzemplarz recenzencki

3 komentarze:

  1. Z niecierpliwością czekam na swój egzemplarz tej książki. Czuję, że skradnie ona moje serce. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie sięgnę po ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Chłopak, którego nie było" to książka, która faktycznie porywa, gwarantując czytelnikowi niesamowitą ilość emocji. Rozbudza, wciąga i nie pozwala odłożyć się na potem - szczególnie, że obok tajemniczej aury otrzymujemy mnóstwo ciepła. Lektura to prawdziwa przyjemność, więc polecamy wraz z Tobą! :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.