czwartek, 8 czerwca 2017

Ostanowka: Rossija! - kwartalnik nr 22/kwiecień-czerwiec 2017Dziś chciałabym pokrótce zaprezentować Wam magazyn: "Ostanowka: Rossija!" - kwartalnik nr 22 (kwiecień-czerwiec 2017), który skierowany jest głównie do osób uczących się języka rosyjskiego, aczkolwiek stanowi również idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe po dłuższej przerwie, tak jak to jest w moim przypadku. Postanowiłam właśnie sięgnąć po owe czasopisma, aby między innymi przekonać się, czy po wielu latach nieobcowania z językiem rosyjskim poradzę sobie nie tylko z przeczytaniem zawartych w nich tekstów, ale przede wszystkim ich zrozumieniem. To jest dopiero moje drugie spotkanie z kwartalnikiem "Ostanowka: Rossija!" i czas spędzony z jego lekturą uważam za wartościowy i udany. Co znajdziemy w najnowszym numerze?


 W wydaniu czasopisma m.in.:
- skarby ukryte we wnętrzu Ziemi (bogactwa naturalne, historia pewnej skały, meteoryty,
woda mineralna, o jeziorze Wostok na Antarktydzie, itd.);
- nieznana i niezbadana Rosja (słupy erozyjne Man Pupu Nior, kraina Karelia z
kompleksem drewnianych cerkwi i domów Kiży, wodospadem Kiwacz i Waałamskim Monastyrem,
system górski Ałtaj, słone jezioro Elton);
- hazard - skąd wywodzi się owo słowo; kiedy pojawiły się w Rosji pierwsze wzmianki o grach;
- milionerzy - skandale i "dziwactwa" (Pawieł Durow, Michaił Prochorow, Gierman Sterligow);
- praktyczne informacje dla turystów pragnących odwiedzić Rosję (formalności, różnica czasu, 
wskazówki, gdzie znaleźć plan trasy zwiedzania i najciekawsze zabytki warte zobaczenia, jakie istnieją sieci komórkowe, a także gdzie najlepiej poszukać noclegu i na jakie fora zaglądać
w celu poznania wschodnich przyjaciół).

Pragnę przypomnieć, że magazyny językowe wydawane przez Colorful Media przeznaczone są przede wszystkim dla osób uczących się języka (w tym przypadku rosyjskiego), ale mogą też sięgnąć po nie wszyscy ci, którzy zwyczajnie chcą przypomnieć sobie pisownię danego języka czy przekonać się o poziomie jego znajomości. Czasopisma zdecydowanie ułatwiają zarówno naukę, jak i zrozumienie treści w nich zawartych. Niewątpliwie pewnym udogodnieniem oferowanym przez wydawcę jest słownik znajdujący się pod każdym kolejnym artykułem. W tekstach zaakcentowane są na czerwono trudniejsze wyrazy czy wyrażenia, których tłumaczenie można odnaleźć w dole danego artykułu. To ma bowiem ułatwić zapamiętywanie słów oraz ich wymowę. Ponadto każde słówko ma przydzielony numerek, dzięki czemu łatwo i szybko można je odnaleźć w zestawieniu. Dodatkowo przy każdym tekście pojawia się kod mp3 służący do pobrania, a następnie odsłuchania artykułu (jeśli nie mamy możliwości jego przeczytania). Jest jeszcze inna możliwość, albowiem można zeskanować kod QR telefonem czy tabletem i odsłuchać nagrań MP3 w jakimkolwiek miejscu. Więcej informacji na temat magazynu "Ostanowka: Rosssija!" znajdziecie na stronie www.ostanowka.pl/

Serdecznie zachęcam do lektury magazynu "Ostanowka: Rossija!", dzięki któremu można oswoić się z językiem, podszkolić go, niewątpliwie wzbogacić słownictwo, a także poszerzyć swoją wiedzę i pozyskać ciekawe informacje z wielu przeróżnych dziedzin. Polecam! :)

Za możliwość przeczytania magazynu serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.
 

4 komentarze:

 1. Mnie język rosyjski fascynował od zawsze, jednakże jak dotąd nie miałam okazji by zacząć się go uczyć... A takie magazyny to super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również, uczyłam się języka 14 lat :) A po magazyny naprawdę warto sięgnąć(są także w języku angielskim):)

   Usuń
 2. Oh, a ja nadal nie opublikowałam postu z recenzją czasopisma. Pora to rozplanować na przyszły tydzień. ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.