wtorek, 26 kwietnia 2016

Najlepsze przepisy dla całej rodziny - G. Łapanowski, M. Sobczak
"Pamiętaj o jednym : najważniejszą przyprawą zawsze jest serce, które wkładasz w gotowanie."


"Najlepsze przepisy dla całej rodziny" to książka, którą mam już w swojej biblioteczce od jakiegoś czasu i korzystam z przepisów w niej zaproponowanych, niekiedy je lekko modyfikując. Przedstawia mnóstwo smacznych i lekkich, a zarazem łatwych w przygotowaniu dań. Ponadto dowiadujemy się z niej m.in. :
- czym jest dobre jedzenie;
- na czym polega zdrowe odżywianie całej rodziny;
- w jaki sposób powinniśmy dokonywać zakupów;
- jak należy czytać etykiety poszczególnych produktów;
- czym należy się kierować przygotowując jedzenie dla naszych dzieci;
- co to są choroby dietozależne i jakie są ich przyczyny;
- jak powinna wyglądać prawidłowa dieta dziecka;
- jak długo można przechowywać jedzenie.

Autorami książki są :
- Grzegorz Łapanowski - zapewne znany jest Wam z prowadzenia różnych programów kulinarnych ( m.in. prowadzi program Top Chef ). Poza tym jest zarówno założycielem, jak i prezesem Fundacji "Szkoła na widelcu", mającej na celu promowanie edukacji kulinarnej. Ponadto jest właścicielem największego studia kulinarnego w Polsce - Food Lab Studio.
- Maia Sobczak - jest psychologiem, terapeutą tradycyjnej medycyny chińskiej, a także konsultantem ajurwedy. Prowadzi blog kulinarny qmamkasze.pl

W przepięknie wydanej książce znajdziemy przepisy na rozmaite dania według podziału na : I śniadania, II śniadania, obiady, przekąski/desery oraz kolacje. Przy każdym proponowanym daniu wymienione są oczywiście składniki, które pomogą nam w jego przygotowaniu, krok po kroku opisane są etapy jego wykonania, a także, co istotne dla osób zmagających się z alergiami pokarmowymi, ukazywane są zamienniki niektórych produktów.

W książce znajdziecie m.in. przepisy na następujące dania :
- granola;
- placki owsiane;
- omlet z warzywami;
- domowe batony z truskawkami;
- dorszburger;
- placki gryczane z ogórkiem;
- rosół z grzybami;
- pulpeciki w sosie pomidorowym;
- ciastka owsiane z żurawiną i sezamem;
- zapiekanka warzywna;
- zupa ze świeżych ogórków.

Wszystkie przedstawione przepisy zobrazowane są przepięknymi zdjęciami, które zachęcają do przygotowania, a następnie skosztowania dań. Jest to książka dla każdego, nie wymagająca umiejętności kulinarnych. Każdy z nas może je samodzielnie wykonać, a następnie zaserwować swoim najbliższym. Zatem do dzieła :)Tytuł : "Najlepsze przepisy dla całej rodziny"
Autor : Grzegorz Łapanowski, Maia Sobczak
Wydawnictwo : Publicat
Oprawa : twarda
Ilość stron : 223


Serdecznie polecam !


A Wy korzystacie z książek kulinarnych ? 

8 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.