poniedziałek, 21 października 2019

„Pozwól mi kochać” – Ilona Gołębiewska
„(...) pisane słowo jest jak ślad. Stanowi pamiątkę naszego istnienia,
mobilizuje do realizacji złożonych obietnic i pozwala zatrzymać na dłużej ulotne myśli.”


Sabina Horczyńska jest profesorem chemii i wykładowcą na uczelni. Z powodzeniem prowadzi badania naukowe, świetnie zarabia, jest ambitna i spełniona zawodowo. Jednak w trakcie jednej z konferencji prasowych jej poukładany świat nagle ulega zawaleniu. Dziennikarz informuje zgromadzonych, że ma dowody świadczące o tym, iż kobieta jest nie tylko oszustką i manipulantką, ale że przyjęła łapówkę. Sabina decyzją uczelni zostaje zawieszona w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego. Sprawa trafia także do sądu, a kobieta otrzymuje status oskarżonej w postępowaniu. Wydarzenia te sprawiają, że Sabina popada w depresję. Córka namawia ją na wyjazd do rodzinnego dworu na Lipowym Wzgórzu. Ta decyduje się wyjechać do Lipowczan, tym bardziej że jej matka – z którą jest w konflikcie – udała się w daleką podróż z ukochanym. Na miejscu Horczyńska poznaje pewnego tajemniczego zielarza, z którym się zaprzyjaźnia oraz ratuje życie znalezionemu na poboczu drogi pobitemu mężczyźnie, w którym się powoli zakochuje. Z czasem też odkrywa skrywaną latami prawdę…

Ujmująca, otulona ciepłą i przyjazną aurą, owiana wyjątkowym fluidem, napisana z pasją oraz przepełniona rozmaitymi emocjami – owe określenia wprost idealnie pasują do najnowszej powieści Ilony Gołębiewskiej o pięknym tytule „Pozwól mi kochać” będącej drugim tomem cyklu Dwór na Lipowym Wzgórzu. To cudowna, niepozbawiona wrażliwości, subtelności i wdzięku opowieść, którą chłonie się z uwagą, zaciekawieniem i przede wszystkim ogromną przyjemnością.

Historia ta niezwykle intryguje i wprowadza w enigmatyczny klimat za sprawą niewyjaśnionych spraw z przeszłości, tajemniczych podziemnych korytarzy, zagadkowych postaci, które nie do końca budzą zaufanie. Owa stanowi niesamowite połączenie delikatnego wątku miłosnego, przejmującego aspektu rodzinnego, emocjonującego przedmiotu związanego z oskarżeniami wobec znakomitej wykładowczyni oraz esencjonalnego motywu śledczego. Te wzajemnie uzupełniające się nitki kłębka fabularnego tworzą fascynującą i poruszającą kompozycję.

Kompozycję będącą barwną paletą smaków, zapachów, obrazów i uczuć. Albowiem wspomniana powieść to urokliwe opisy Lipowego Wzgórza oraz jego otoczenia, pól, lasów, łąk i miasteczek. Owa historia wspaniale pachnie lokalnymi ziołami, lipami, wyrabianymi maściami oraz wiosenno-letnim deszczem. Przywołuje woń kilkusetletniego dworku i jego licznych zakamarków, smakuje rozgrzewającym i kojącym naparem z lipy oraz z kwiatów podbiału pospolitego. A nade wszystko zabiera we frapującą i urzekającą podróż po meandrach ludzkich emocji.

„Pozwól mi kochać” to absorbująca, porywająca i wzruszająca opowieść o walce z przeciwnościami losu, swymi uczuciami i depresją. To powieść o wołających o zażegnanie narastających rodzinnych nieporozumieniach, mierzeniu się z cieniami przeszłości i przebaczeniu. O odkrywaniu pasji, czerpaniu radości z prostych czynności i pojedynczych chwil, a także spełnianiu marzeń. O przyjaźni, przeznaczeniu oraz miłości, która daje siłę i szczęście oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa. I co najważniejsze, o sile rodziny, która jest najwyższą wartością.

Serdecznie polecam!


 „Człowiek zawsze gdzieś goni. I co najgorsze, po jakimś czasie zapomina,
za czym tak naprawdę jest ten pęd. Mijają kolejne dni, miesiące, lata. Jedne podobne do drugich.
Zaciera się granica między tym, co naprawdę ma znaczenie, a tym, co kradnie nasz cenny czas.
Tak, czas to nasz największy skarb. Mamy go mniej, niż może nam się wydawać.


Tytuł: „Pozwól mi kochać” (seria Dwór na Lipowym Wzgórzu) 
Autor: Ilona Gołębiewska 
Wydawnictwo: Muza SA 
Data wydania: 2019 
Ilość stron: 480 
Oprawa: miękka 
Kategoria: literatura obyczajowa
Egzemplarz recenzencki7 komentarzy:

 1. Wiele słyszałam o tej autorce. Koniecznie muszę przeczytać. Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Już niebawem się za nią zabieram. :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie planuję czytać tej serii.

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam poprzedniej części :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie nam pierwszej części tej książki, ale raczej nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby świadczyć o dobrych dziełach BABA NOSA UGO ze świątyni w Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem małżeństwem od około 11 lat, do tego stopnia, że ​​mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci innej kobiecie na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce czerpać moje szczęście i wszystko, nad czym pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka zeznań na temat Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy ludzie zeznawali, że przywiózł ich kochanka Ex, inni zeznawali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, ziołolecznictwo na choroby takie jak Fybroid, Astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarnoksiężnika, ale nie miałem opcji, ponieważ szukałem wszędzie rozwiązania, więc dostałem e-mail BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu mój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, i zrobiłem tak, jak mi polecił, przygotowałem coś do użycia, sam zrobił większość rzeczy, właściwie wątpiłem, kiedy powiedział mnie, że powinienem spodziewać się dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chciałbym podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwem. Jeśli masz jakieś problemy duchowe i szukasz prawdziwego i prawdziwego Zaklinacza Zaklęć, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com / nosaugotemple@net-c.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.