poniedziałek, 27 marca 2017

Zapowiedź: "Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii" - Karolina Kozioł (patronat medialny)

Z przyjemnością informuję, że mój blog Wielbicielka książek objął patronatem medialnym książkę: "Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii" Karoliny Kozioł.
 
To opowieść o tym jak młodość, pasja, zero zobowiązań, chęć przygody, dzikość i przede wszystkim  wolność, kierowało grupą dwudziestodwulatków przy podjęciu decyzji o kręceniu filmu dokumentalnego w jednym miejscu, które uważane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych na świecie - brazylijskich faveli, gdzie toczy się wojna. Proste pytania o marzenia, które nigdy nie były zadane... O czym marzą ludzie, którzy nie mają praktycznie nic? To książka o ryzyku, odwadze, szaleństwie, strachu, miłości oraz samotności. To połączenie reportażu brazylijskich slumsów z motywacją i zachętą do tego, by żyć. Książka wzbogacona jest licznymi czarno-białymi fotografiami.

Karolina Kozioł — producentka, reżyserka, aktywistka stowarzyszenia na rzecz praw człowieka, aktywna członkini UNICEF. Od kilku lat kręci filmy dokumentalne m.in. o życiu w Wielkiej Brytanii, Indiach, Francji, a ostatnio Brazylii. W 2016 ukończyła Uniwersytet Walijski w Aberystwyth na kierunku filmowo-teatralnym. Podczas studiów otrzymała stypendium na Uniwersytet w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio, gdzie otworzyła Dream Cathedra Film Studio. Studio przyniosło jej pierwsze sukcesy filmowe w USA za kampanie antybullingowe, które tworzyła. Od września 2016 mieszka w Londynie i uczęszcza na studia magisterskie na Uczelni Artystycznej w Londynie o kierunku telewizyjno-filmowym z językiem francuskim. Podczas studiów zaczęła współpracować z brytyjską telewizją — Channel 4.
 
Informacje o książce:
Tytuł: "Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii"
Autor: Karolina Kozioł
Wydawnictwo: Psychoskok
Data premiery: 19 kwietnia 2017
Liczba stron: 82
Oprawa: miękka


 
 
Premiera książki "Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii"
 zaplanowana jest na 19 kwietnia 2017 roku. 
Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Psychoskok. 
 
Moja recenzja książki już wkrótce pojawi się na blogu :)

Jesteście zainteresowani tą publikacją? Macie w planach lekturę tejże książki?
 

11 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.