czwartek, 16 lipca 2020

„Wspaniała mądrość mrówek” – Philip BuntingMrówki to malutkie stworzenia, które niestety nie są zbytnio przez nas lubiane. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że zajmują istotne miejsce w przyrodzie i czynią wiele pożytecznych rzeczy. Albowiem mogą pomóc w pozbywaniu się szkodników z naszych ogrodów, prowadzą do miejsca żerowania mszyc, a także przyczyniają się do spulchniania gleby. Aczkolwiek uszkadzają owoce i pąki kwiatów, niszczą korzenie, niekiedy gryzą oraz nieproszone pojawiają się w naszych domach. Bywają zatem szkodliwe, uciążliwe, a nawet agresywne.

O mrówkach właśnie postanowił napisać co nieco Philip Bunting. W swej najnowszej książce „Wspaniała mądrość mrówek” autor przekonuje nas, że mrówki to niezwykle mądre, pracowite i użyteczne owady, od których możemy się naprawdę wiele nauczyć. Ta esencjonalna i subtelna publikacja doskonale obrazuje życie owych stworzeń. Ponadto przekazuje mnóstwo ciekawostek urozmaiconych delikatnymi i stonowanymi kolorystycznie, acz przyciągającymi wzrok ilustracjami. To z pewnością interesująca i przejrzysta merytorycznie książeczka, która uczy i zachwyca swą prostotą. To idealna lektura dla młodych czytelników, z której dowiedzą się między innymi…

Ile mrówek żyje na świecie? Czy wszystkie mrówki świata ważą tyle, co populacja ludzi? Czy mrówki lubią pozowanie do zdjęć, czajniki i zimno? Jak powstaje kolonia mrówek? Jakie są role tych stworzeń? W jaki sposób porozumiewają się mrówki? Co najchętniej jedzą? Dlaczego mówi się, że mrówki to pożyteczne istoty? Czego ludzie mogą nauczyć się od owych owadów?

Jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania? Zatem odsyłam Was do książki „Wspaniała mądrość mrówek”. Serdecznie zachęcam do lektury! 


Tytuł: „Wspaniała mądrość mrówek”
Autor: Philip Bunting
Tłumaczenie: Jacek Spólny
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020
Ilość stron: 36
Oprawa: twarda
Kategoria: literatura dla dzieci
Egzemplarz recenzencki 
 

3 komentarze:

 1. Być może, za jakiś czas kupię tę książkę dla moich siostrzeńców. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem mężatką od około 28 lat, doszło do tego, że mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że ma romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznawali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarownika, ale nie miałem wyboru, ponieważ wszędzie szukałem rozwiązania, więc otrzymałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń
 3. Na tym blogu na pewno powinno być więcej artykułów. Wtedy było by lepiej.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.