wtorek, 14 marca 2017

Zapowiedź: "Życie Pasterza. Opowieść z Krainy Jezior" - J. Rebanks


Bestseller „New York Timesa”. Międzynarodowy fenomen.

„To jest moje życie. Nie chcę innego”.
 
James Rebanks powrócił z wielkiego miasta na wieś, aby pracować na farmie, którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku wiedzie proste życie w Krainie Jezior, gdzie ludzie od wieków hodują owce. Jego wybór stał się inspiracją dla milionów zabieganych, uzależnionych od smartfonów i poszukujących spokoju ludzi. Rebanks opowiedział im o świecie, w którym najważniejsze wartości wciąż mają sens, a relacje między jego mieszkańcami pozostały autentyczne, choć nie zawsze są łatwe.

Książka Rebanksa to poruszająca historia człowieka, który wbrew trendom odnalazł spełnienie w prostocie życia i pokorze wobec natury. Opowieść o związku z rodzinną tradycją, wyjątkowym regionem oraz z naturą, która wyznacza rytm życia mieszkańców.


Życie pasterza szczerością i wrażliwością autora podbiło serca milionów czytelników i zachwyciło najbardziej wymagających krytyków. Stało się wydarzeniem literackim w Wielkiej Brytanii i USA oraz bestsellerem w Niemczech, Hiszpanii i Norwegii.

Urzekająca książka Jamesa Rebanksa (…) to opowieść o tradycji, znaczeniu korzeni i poczuciu przynależności w erze upływającej pod znakiem mobilności i autokreacji. Autor opisuje sposób życia niezmieniony od wieków, który całkowicie kontrastuje z otaczającą nas rzeczywistością, podporządkowaną zasadzie nieustannej zmiany. Książka Rebanksa to świadectwo ponad sześciusetletniej historii jego rodziny, rozgrywającej się na tle wzgórz, wsi i pastwisk w północno-angielskiej Krainie Jezior.
Michiko Kakutani, „The New York Times”
źródło: www.znak.com.pl

Informacje o książce:
Tytuł: "Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior"
Autor: James Rebanks
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 2017
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda

Premiera książki "Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior" zaplanowana jest na 29 marca 2017 roku. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Znak literanova. 
 
Moja recenzja książki już wkrótce pojawi się na blogu :)

Jesteście zainteresowani tą publikacją? Macie w planach lekturę tejże książki?

6 komentarzy:

 1. Czekam na Twoje wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce. To biografia? Jeśli tak, zapowiada się niezwykle interesująco! Z niecierpliwością oczekuję Twojej recenzji. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wprost dla mnie, bardzo mnie ciekawi i czekam na Twoją recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Recenzja już wkrótce :)
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.