niedziela, 19 listopada 2017

Ostanowka: Rossija! - kwartalnik nr 24/październik-grudzień 2017Serdecznie zapraszam na krótką prezentację najnowszego numeru magazynu: "Ostanowka: Rossija!" - kwartalnik nr 24 (październik-grudzień 2017), który skierowany jest głównie do osób uczących się języka rosyjskiego, aczkolwiek stanowi również idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe po dłuższej przerwie, tak jak to jest w moim przypadku. To już moje czwarte spotkanie z kwartalnikiem "Ostanowka: Rossija!" i z pewnością czas spędzony z jego lekturą uważam za udany. Co znajdziemy w najnowszym numerze?
 
 
W wydaniu czasopisma m.in.:
- Diana Wiszniowa (życie i kariera utalentowanej tancerki, rosyjskiej baletnicy i primabaleriny, 
działacza kultury o światowym rozgłosie);
- przyczyny śmierci znanych osobistości ze świata muzyki, literatury i filmu 
(Kurt Cobain, Władimir Majakowski, Janka Diagilewa, Robin Williams  - co tak naprawdę skłoniło ich do targnięcia się 
na własne życie?);
- para roku według Glamour: utytułowana gimnastyczka Lyasan Utiasheva i popularny komik Pavel Volya;
- Niżny Nowogród (miasto założone w 1221 roku, położone w zlewisku rzek: Wołgi i Oki, 
jedno z dawniejszych handlowych i rzemieślniczych ośrodków Rosji);
- obcokrajowiec w poszukiwaniu pracy w Rosji (krótki przewodnik dla cudzoziemców: 
niezbędne dokumenty, formalności, wiza, zarobki, znajomość języka rosyjskiego, perspektywy);
- Rosja oczami markiza Astolpha de Custine - francuskiego pisarza i podróżnika 
(jego cztery wersje postrzegania kraju);
- salsa, bachata, zouk i hustle - tańce wyróżniające się zmysłowością, rytmicznością i improwizacją.

Pragnę nadmienić i zarazem zwrócić uwagę, że magazyny językowe wydawane przez Colorful Media przeznaczone są przede wszystkim dla osób uczących się języka (w tym przypadku rosyjskiego), ale mogą też sięgnąć po nie wszyscy ci, którzy zwyczajnie chcą przypomnieć sobie pisownię danego języka czy przekonać się o poziomie jego znajomości. Czasopisma zdecydowanie ułatwiają zarówno naukę, jak i zrozumienie treści w nich zawartych. Niewątpliwie pewnym udogodnieniem oferowanym przez wydawcę jest słownik znajdujący się pod każdym kolejnym artykułem. W tekstach zaakcentowane są na czerwono trudniejsze wyrazy czy wyrażenia, których tłumaczenie można odnaleźć w dole danego artykułu. To ma bowiem ułatwić zapamiętywanie słów oraz ich wymowę. Ponadto każde słówko ma przydzielony numerek, dzięki czemu łatwo i szybko można je odnaleźć w zestawieniu. Dodatkowo przy każdym tekście pojawia się kod mp3 służący do pobrania, a następnie odsłuchania artykułu (jeśli nie mamy możliwości jego przeczytania). Jest jeszcze inna możliwość, albowiem można zeskanować kod QR telefonem czy tabletem i odsłuchać nagrań MP3 w jakimkolwiek miejscu. Więcej informacji na temat magazynu "Ostanowka: Rosssija!" znajdziecie na stronie www.ostanowka.pl/

Serdecznie zachęcam do lektury magazynu "Ostanowka: Rossija!", dzięki któremu można oswoić się z językiem, podszkolić go, niewątpliwie wzbogacić słownictwo, a także poszerzyć swoją wiedzę i pozyskać ciekawe informacje z wielu przeróżnych dziedzin. Polecam! :)
 
 Za możliwość przeczytania magazynu serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.
 
 
 

5 komentarzy:

  1. Nie znam tego magazynu. Przydałoby mi się powtórzenie języka rosyjskiego. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, że to pewnie zabrzmi kretyńsko ale umiejętność czytania cyrylicy jest dla mnie jak jakaś nadprzyrodzona moc :D

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.