piątek, 17 marca 2017

Zapowiedź: "Tylko kochanka" - Hanna Cygler
Tylko kochanka, zawsze inna. Historia kobiety, która nigdy się nie poddaje.Wszelkie przyjemności hiszpańskiej riwiery, a potem smętna rzeczywistość prowincjonalnego Gniewu. Beztroska i luksusy zapewniane przez kochanka, szwedzkiego milionera, a później ukrywanie się przed komornikiem. Życie Leny obfituje w nagłe zwroty, toczy się pomiędzy skrajnościami. Czy spotkanie z Jakubem, polskim prawnikiem, który zrobił karierę w Londynie, i jego trzpiotowatą córką po raz kolejny odmieni życie Leny i uratuje bohaterkę z sytuacji, zadawałoby się, bez wyjścia?

Książka Hanny Cygler jest opowieścią o silnej, choć wrażliwej kobiecie, która zawsze, wbrew wszystkim i wszystkiemu, starała się iść przed świat własną drogą. Ale też historią pokomplikowanych losów polskich emigrantów, którzy w Anglii, Hiszpanii czy Niemczech szukali lepszego życia i miejsca na świecie, które mogliby uznać za własne. I oczywiście opowieścią o miłości. Niejednej.

Hanna Cygler - z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, których akcja rozgrywa się zarówno współcześnie, jak i w minionych dekadach.  Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystującą historie z życia wzięte (jak w przypadku powieści Tylko kochanka), które podrasowuje fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej (romansu, kryminału czy sensacji). 

Łączny nakład jej książek wydanych przez REBIS wynosi prawie 150 000 egzemplarzy.

Jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń na spotkania autorskie rocznie. Książki Cygler znajdują się w czołówkach rankingów czytelniczych zarówno krajowych, jak i regionalnych (w przygotowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w 2016 r. zestawieniu najpoczytniejszych powieści pierwsze miejsce zajęły Złodziejki czasu, a trzecie Grecka mozaika).
 
Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 18  książek autorki: Odmiana przez przypadki, Dobre geny, Bratnie dusze, Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany, W cudzym domu, Kolor bursztynu, Grecka mozaika, Głowa anioła, Dwie głowy anioła, Czas zamknięty, Pokonani, Złodziejki czasu, Za cudze grzechy, Przekład dowolny, 3 razy R, Tylko kochanka.
 
Wszystkie książki Cygler zostały wydane również jako audiobooki i e-booki.

Autorka chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariusz w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. 
 
źródło: www.rebis.com.pl

Informacje o książce:
Tytuł: "Tylko kochanka"
Autor: Hanna Cygler
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 2017
Liczba stron: 320
Oprawa: zintegrowana

Premiera książki "Tylko kochanka" zaplanowana jest na 28 marca 2017 roku. Książka ukaże się nakładem Domu Wydawniczego REBIS. 
 
Moja recenzja książki już wkrótce pojawi się na blogu :)

Jesteście zainteresowani tą publikacją? Macie w planach lekturę tejże książki?
 

9 komentarzy:

 1. Znam kilka książek autorki. Chętnie przeczytam również tę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam zatem na Twoje wrażenia, Wiolu :)
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Czytałam "Grecką mozaikę" i nie przypadła mi do gustu, ale nie chcę skreślać autorki po przeczytaniu tej jednej książki, więc może na tą się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotychczas przeczytałam jedną książkę autorki "Przekład dowolny", która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo podoba mi się styl pisarki. Dlatego też skusiłam się na powieść "Tylko kochanka" :)
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Wstyd się przyznać, ale ja chociaż kojarzę Autorkę, to nie czytałam żadnej Jej książki. Może to w sumie wynikać, że jakoś nie mój typ literatury, chyba... bo póki nie sprawdzę to się nie dowiem, a już niejednokrotnie doznawałam olśnienia typu "o rany, dlaczego nie czytałam tego wcześniej".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja do tej pory przeczytałam tylko "Przekład dowolny" - recenzja jest dostępna na blogu, może Cię zachęci do lektury książki :) Zapraszam serdecznie :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Ciekawa propozycja, wakacyjna okładka zachęca do przeczytania książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam szczerze, że nie znam tej autorki. Książka o emigrantach może być oczywiście ciekawa dla kogoś, kto nie doświadczył tego losu. Mnie, jako osobę od lat żyjącą na emigracji, raczej. nie zainteresuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Hanny Cygler, ale nazwisko autorki nie jest mi obce :) Czekam na Twoje wrażenia po lekturze! :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.