środa, 7 lutego 2018

"Ostanowka: Rossija!" - kwartalnik nr 25 (styczeń-marzec 2018)Serdecznie zapraszam na krótką prezentację najnowszego numeru magazynu: "Ostanowka: Rossija!" - kwartalnik nr 25 (styczeń-marzec 2018), który skierowany jest głównie do osób uczących się języka rosyjskiego, aczkolwiek stanowi również idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe po dłuższej przerwie, tak jak to jest w moim przypadku. To już moje piąte spotkanie z kwartalnikiem "Ostanowka: Rossija!" i z pewnością czas spędzony z jego lekturą uważam za udany. Co znajdziemy w najnowszym numerze? W wydaniu czasopisma m.in.:
- rytuały ślubne w Rosji (swaty, organizacja wieczoru panieńskiego i wieczoru kawalerskiego, 
zasady wykupu, przebieg ślubu cerkiewnego i cywilnego, porządek przyjęcia ślubnego);
- rozmowa kwalifikacyjna (jak przygotować się do rozmowy o pracę?, 
jak poradzić sobie ze stresem przed wejściem do gabinetu potencjalnego szefostwa?, 
przebieg konwersacji);
- Marina Anatoljewna Aleksiejewa jako znakomita pisarka oraz wrażliwy 
i troskliwy człowiek (autorka powieści tj.: Kolacja z zabójcą, Ukradziony sen, Sztuka śmierci,  
Iluzja grzechu, Jasna strona śmierci, itd.);
- Władimir Władimirowicz Putin jako wódz, mąż, kawaler, maczo oraz człowiek biznesu;
- kandydaci na urząd prezydenta Rosji;
- uliczna twórczość czyli sztuka na betonowych murach (historia graffiti);
- z cyklu rosyjski biznes: chałupniczy marketing;
- kryptowaluty i ich rola.Pragnę nadmienić i zarazem zwrócić uwagę, że magazyny językowe wydawane przez Colorful Media przeznaczone są przede wszystkim dla osób uczących się języka (w tym przypadku rosyjskiego), ale mogą też sięgnąć po nie wszyscy ci, którzy zwyczajnie chcą przypomnieć sobie pisownię danego języka czy przekonać się o poziomie jego znajomości. Czasopisma zdecydowanie ułatwiają zarówno naukę, jak i zrozumienie treści w nich zawartych. Niewątpliwie pewnym udogodnieniem oferowanym przez wydawcę jest słownik znajdujący się pod każdym kolejnym artykułem. W tekstach zaakcentowane są na czerwono trudniejsze wyrazy czy wyrażenia, których tłumaczenie można odnaleźć w dole danego artykułu. To ma bowiem ułatwić zapamiętywanie słów oraz ich wymowę. Ponadto każde słówko ma przydzielony numerek, dzięki czemu łatwo i szybko można je odnaleźć w zestawieniu. Dodatkowo przy każdym tekście pojawia się kod mp3 służący do pobrania, a następnie odsłuchania artykułu (jeśli nie mamy możliwości jego przeczytania). Jest jeszcze inna możliwość, albowiem można zeskanować kod QR telefonem czy tabletem i odsłuchać nagrań MP3 w jakimkolwiek miejscu. Więcej informacji na temat magazynu "Ostanowka: Rosssija!" znajdziecie na stronie www.ostanowka.pl/

Serdecznie zachęcam do lektury magazynu "Ostanowka: Rossija!", dzięki któremu można oswoić się z językiem, podszkolić go, niewątpliwie wzbogacić słownictwo, a także poszerzyć swoją wiedzę i pozyskać ciekawe informacje z wielu przeróżnych dziedzin. Polecam! :)
 
 Za możliwość przeczytania magazynu serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.


4 komentarze:

  1. Jak ja nie lubiłam rosyjskiego w podstawówce - zdecydowanie nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja raczej też się nie skuszę :) Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna sprawa! Nie miałam pojęcia, że istnieje taki magazyn, i że znasz rosyjski ;) Ja studiowałam ten język, ale jak wiadomo nie używany zanika, więc u mnie ta znajomość mocno podupadła. Dzięki za zwrócenie uwagi na coś takiego:)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.