piątek, 2 czerwca 2017

Lipcowe zapowiedzi Domu Wydawniczego REBISSerdecznie zapraszam do zapoznania się z lipcowymi zapowiedziami 
Domu Wydawniczego REBIS :)
 


 WSPÓŁCZEŚNI KOCHANKOWIE
Emma Straub

Przekład Maja Justyna
ISBN 978-83-8062-168-8
Seria Salamandra
Premiera: 4 lipca 2017

„Błyskotliwa i zabawna  powieść o tym, co to znaczy nareszcie wydorośleć wiele lat po osiągnięciu dojrzałości”.
                                       „New York Times”
Elizabeth, Andrew i Zoe – troje przyjaciół od  czasów studenckich – przez lata wspólnie przeżywali swoje życiowe wzloty i upadki.  Teraz zbliżają się do pięćdziesiątki, mieszkają blisko siebie w samym sercu Brooklynu i z przerażeniem stwierdzają, że ich dzieci stanęły właśnie u progu dojrzałości (i zaczęły ze sobą sypiać). Nadchodzi czas nieuchronnego przekazania pałeczki młodemu pokoleniu.
Współcześni kochankowie to  niezwykle dowcipna opowieść o  dążeniach i przyjemnościach, ekscytującym uroku młodości, piorunującym zaskoczeniu rzeczywistością wieku średniego i o tym, że zamiłowania – do gotowania, muzyki czy pielęgnowania przyjaźni  – nigdy nie przemijają, przeciwnie, z biegiem lat ewoluują i dają coraz lepsze owoce.

Emma Straub jest autorką książek, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”: Lato na Majorce (wydanej przez REBIS w 2016 r.) oraz Laura Lamont’s Life in Pictures, i zbioru opowiadań; należy do  zespołu redakcyjnego „Rookie”, publikuje teksty literackie i nieliterackie w różnych czasopismach. Jest córką pisarza Petera Strauba i mieszkanką Nowego Jorku.ATLAS LĄDÓW NIEBYŁYCH. Największe mity, zmyślenia i pomyłki kartografów
Edward Brooke-Hitching

ISBN 978-83-8062-185-5
Seria X-VariaPremiera: 11 lipca 2017

OTO ŚWIAT – nie jaki kiedykolwiek istniał, lecz jak go sobie wyobrażano.

Świat, w którym Kalifornia jest rajską wyspą oderwaną od Ameryki Północnej, wody Północy terroryzują morskie potwory, a w głębi dżungli i oceanów lśnią zagubione miasta ze złota.
Od niewidzialnych łańcuchów górskich po wielkie widmowe morza ‒ atlas przedstawia  największe geograficzne „zjawy”, jakie ongiś nawiedzały mapy, i odkrywa fascynujące historie narodzin tych urojeń. Zgromadzone są tu najdziwaczniejsze fantasmagorie zamieszczane ongiś na mapach jako prawdziwe – wyspy widma, mityczne rasy, bestie połykające statki – pieczołowicie wybrane  z całej historii kartografii.
Napisany ze swadą, pełen nadzwyczajnych ilustracji Atlas lądów niebyłych stanowi cenną antologię zagadek i tajemnic dotyczących świata rozpoznawalnego, acz nieskończenie dziwniejszego niż ten, który znamy obecnie.

Eward Brooke-Hitching, syn antykwariusza, jest autorem Fox Tossing, Octopus Wrestling and Other Forgotten Sports (2015) i nieuleczalnym mapofilem. Mieszka w Londynie wśród stert zakurzonych starych map i książek.


 
DZIECI CZASU
Adrian Tchaikovsky

Przełożył Jarosław Rybski
ISBN 978-83-8062-182-4
Seria Science fiction
Premiera: 4 lipca 2017

Najlepsza powieść science fiction 2016
Nagroda Arthura C. Clarke'a

CYWILIZACJA NA SKRAJU ZAGŁADY. CZY NOWĄ ZIEMIĘ ODZIEDZICZĄ LUDZIE?

Ostatni ludzie opuścili umierającą Ziemię, by desperacko poszukiwać wśród gwiazd nowego domu. Odkrywają prawdziwy skarb, pozostałość po dawnej eksploracji kosmosu: terraformowaną planetę, jakby wprost przygotowaną na ich przyjęcie.
Nowy Eden okazuje się jednak daleki od idyllicznej przystani dla ludzkości. Eksperymenty z czasów ziemskiego Starego Imperium stworzyły tam cywilizację, która dla ludzi jawi się niczym najgorszy koszmar. Szybko staje się jasne, że w nieuchronnym konflikcie może ocaleć tylko zwycięzca. Gra o przetrwanie będzie bezwzględna. Czy ludzie zasługują na to, by zostać spadkobiercami nowej Ziemi?

Adrian Tchaikovsky, urodzony w Anglii syn polskich emigrantów, studiował psychologię i zoologię. Od dawna interesuje się historią naturalną, zwłaszcza badaniami owadów, co znajduje odzwierciedlenie w jego pisarstwie. W domu nie trzyma żadnych niebezpiecznych zwierząt – może poza synem… Jest fanem LARP-ów, a od czasu do czasu amatorsko udziela się jako aktor.  DW REBIS wydał jego doskonały, doceniony przez krytykę i fanów dziesięciotomowy cykl „Cienie pojętnych”.


 
RAMIĘ PERSEUSZA
Rafał Dębski

ISBN 978-83-8062-220-3
Seria Science fiction
Premiera: 4 lipca 2017

Po dylogii „Światło cieni” i „Łuna za mgłą”, Rafał Dębski ponownie wgłębia się w problematykę kontaktu z obcą cywilizacją.
Wyprawa naukowo-badawcza ląduje na planecie w jednym z układów gwiezdnych Ramienia Perseusza. Na planecie tej warunki życia są w miarę znośne, nadaje się kolonizowania, a przede wszystkim obfituje w złoża cennych surowców.  Naukowcy i wojskowi wykonują swoje obowiązki, jest rutynowo i wręcz nudno. Ale tylko do czasu, bo, jak się okazuje, na tym samym globie planecie znajdują się przedstawiciele innej cywilizacji, również prowadzący prace eksploracyjne…

Rafał Dębski to polski pisarz, autor książek science fiction, fantasy, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. Dom Wydawniczy REBIS wydał fantastyczne Kamienne twarze, marmurowe serca, a w serii „Horyzonty Zdarzeń” powieść SF Światło cieni. Z wykształcenia i zawodu psycholog (absolwent wydziału psychologii KUL).
 
 
 
DZIAŁA IMPERIUM
Django Wexler

Przekład: Zbigniew A. Królicki
ISBN 978-83-8062-166-4
Seria Fantasy
Premiera: 11 lipca 2017

Czwarty tom cyklu „Kampanie Cienia”

Gdy cichnie huk dział i rozwiewa się bitewny dym, królestwo Vordanu otrzymuje propozycję zawarcia kruchego pokoju… Po klęskach zadanych im przez generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu do negocjacji. Królowa Raesinia chce przywrócić pokój, lecz Janus twierdzi, że jakiekolwiek próby jego zawarcia z nieprzejednanym Kościołem Zaprzysiężenia Elizjum są skazane na niepowodzenie. Marcus d’Ivoire i Winter Ihernglass muszą zdecydować, któremu z tych przywódców pozostaną wierni – i jaką cenę mogą zapłacić za ostateczne zwycięstwo.

Django Wexler ukończył Carnegie Mellon University w Pittsburghu. Pracuje w firmie Microsoft w Seattle, gdzie mieszka z dwoma kotami i chwiejną piramidą książek. Kiedy nie planuje „Kampanii Cieni”, maluje żołnierzyki i gra we wszelkiego rodzaju gry. Jest także autorem powieści The Forbidden Library, której akcja rozgrywa się w średniowieczu.
 
 
 
W STRONĘ MROKU
Linda Nagata

Przekład: Mirosław P. Jabłoński
ISBN 978-83-8062-218-0
Seria Science fiction
Premiera: 18 lipca 2017

Trzeci tom doskonałej trylogii science fiction
Żadnych pewnych sojuszników, żadnych ustalonych wrogów, żadnych określonych pól walki. Uważany przez najbliższych za nie- żyjącego były porucznik James Shelley zostaje zwerbowany do tajnego oddziału, którego członkowie oddani są dwóm sprawom: obronie życia na Ziemi przed zagładą, oraz Czerwieni. W ostatnim tomie trylogii Czerwień Shelley musi wybrać komu – lub czemu – może zaufać, starając się jednocześnie powstrzymać eskalację konfliktu, który grozi zagładą jego ukochanych i pogrążeniem świata w chaosie.

Linda Nagata
 (ur. 1960 r.) od dziesiątego roku życia mieszka na Hawajach. Jest czołową przedstawicielką nanopunku, opisującego połączenie zaawansowanej nanotechnologii z ludzkim mózgiem. W 1995 roku opublikowała rewelacyjną powieść Struktor Bohra, za którą otrzymała nagrodę Locusa za najlepszy debiut, a w 2000 roku odebrała Nebulę za opowiadanie Boginie. Napisała kilkanaście powieści oraz wiele opowiadań science fiction i fantasy. Czerwień. Misja „Brzask” – pierwszy tom trylogii z gatunku militarnej SF – otrzymała nominację do nagrody Nebula i nagrody Johna W. Campbella.
 
 
  
CZAS NA MIŁOŚĆ, CZAS NA ŚMIERĆ
Agnieszka Pietrzyk
ISBN 978-83-8062-215-9
Seria Thriller
Premiera: 4 lipca 2017

Są polowania, w których to człowiek staje się ofiarą.

Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodząca z rozbitej rodziny, trafiła do więzienia za kradzież. Zdołała jednak stanąć na nogi, w dużej mierze dzięki przyjaźni z Niedźwiedziem, byłym policjantem. Teraz z powodzeniem prowadzi w Elblągu strzelnicę i internetowy sklep myśliwski, a razem z Niedźwiedziem trudni się pewną nielegalną, niebezpieczną, ale bardzo dochodową działalnością. Na jednym z przyjęć poznaje przystojnego Sebastiana, aktora i muzyka, który robi na niej ogromne wrażenie. Zora czuje, że spotkała mężczyznę swojego życia, ale niebawem okazuje się, że Sebastian również ukrywa mroczne tajemnice. A to, co nielegalne z jednej strony i tajemne z drugiej, prowadzi do zaskakującego i nieprzewidywalnego finału.

Agnieszka Pietrzyk urodziła się w Elblągu. Z wykształcenia jest historykiem literatury. Opublikowała dotąd powieść grozy Obejrzyj się, królu (2008) oraz kryminały Pałac tajemnic (2011), Urlop nad morzem (2014) i Śmierć kolekcjonera (2016).


 Zainteresowała Was któraś z powyższych zapowiedzi?
 
Miłego dnia :)

3 komentarze:

  1. W tym wydawnictwie często trafiają się prawdziwe perełki :) "Czas na miłość, czas na śmierć" szczególnie mnie zainteresowała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno skusze się na to, na co Ruda Recenzuje. ;)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.