czwartek, 15 czerwca 2017

Zapowiedź: "Rachunek obcego sumienia" - Mirosław Prandota (patronat medialny)
Z przyjemnością informuję, że mój blog Wielbicielka książek 
objął patronatem medialnym książkę: "Rachunek obcego sumienia" Mirosława Prandoty.

 
O książce "Rachunek obcego sumienia":
„Rachunek obcego sumienia” to pewnego rodzaju spowiedź bohaterów, jak również próba rozgrzeszenia oprawców, z rąk których ginęły ich najbliższe rodziny. Wojna nikogo nie oszczędziła, bo ci, którzy ją przeżyli zmienili się na zawsze. Bohaterowie ukazani w powieści pochodzą z zupełnie innych warstw społecznych. Poniekąd nigdy się nie spotkali, nawet nie wiedzieli o swoim istnieniu, a jednak los w pewien sposób łączy ich ze sobą. Jeden z bohaterów książki do okresu wojny odnosi się z sarkazmem. Czuje pogardę zarówno dla Niemców, którzy jako pierwsi wkroczyli na teren wsi, ale również dla Rosjan, którzy chcieli „naprawiać szkody”, tworząc nowoczesne „kołchozy”, budując spółdzielnie i bloki. Drugi, uczony profesor, próbuje wszystko wytłumaczyć w sposób naukowy, natomiast trzeci, potomek szlacheckiej rodziny Millerów widzi tylko zasługi narodu niemieckiego, a przede wszystkim swojego stryja, który był dowódcą SS.

Jednak "Rachunek obcego sumienia" to nie tylko powieść o tematyce czasu wojennego, ale również poruszająca ważniejsze, nadziemne wartości, takie jak poszukiwanie własnego "ja", zrozumienie tego, kim naprawdę się jest i skąd się pochodzi. Dla kogo tak naprawdę jest ważne, gdzie się urodziliśmy i jakiej jesteśmy narodowości? Dawniej mogliśmy za to zginąć, a dziś nie ma to najmniejszego znaczenia. Książka w dość łagodny sposób ukazując trudne czasy wojenne - głównie dzięki opowieściom starego człowieka z Czarnego Lasu, pomaga zrozumieć, w jaki sposób ludzie próbowali przetrwać wszystkie wydarzenia dziejące się wokół.

Informacje o książce:
Tytuł: "Rachunek obcego sumienia"
Autor: Mirosław Prandota
Wydawnictwo: Psychoskok
Data premiery: 14 lipca 2017
Liczba stron: 318
Oprawa: miękkaPremiera książki "Rachunek obcego sumienia" Mirosława Prandoty
  zaplanowana jest na 14 lipca 2017 roku. 
Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Psychoskok
 
Moja recenzja książki już wkrótce pojawi się na blogu :)

Jesteście zainteresowani tą powieścią? Macie w planach lekturę tejże książki?

15 komentarzy:

 1. Gratuluję patronatu! :)
  Książka w moim klimacie, więc być może przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej książka nie dla mnie :) Gratuluje patronatu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję patronatu! Książka zapowiada się niezwykle intrygująco, ale mam wrażenie, że jestem jeszcze za młoda i nie zrozumiem w pełni tej historii. Poczekam jeszcze kilka lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję patronatu! :) Jest to jedna z lipcowych pozycji wydawnictwa Psychoskok , którą chcę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Wasze opinie i recenzje :)Jeśli ktoś jest zainteresowany napisaniem przedpremierowej recenzji - piszcie na agnieszka@psychoskok.pl

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.