sobota, 7 stycznia 2017

Pierwsze urodziny bloga! :)


Jeszcze rok temu nie sądziłam, że zasiądę do napisania tego posta. Nie wierzyłam, że pomysł o powstaniu i prowadzeniu bloga może się udać i wypalić. Dokładnie pamiętam ten dzień, kiedy podjęłam decyzję o założeniu bloga. Przymierzałam się do tego chyba jakieś pół roku. Wahałam się, obawiałam się, że być może nie znajdzie czytelników, że nikt nie będzie miał ochoty poznać moich opinii, refleksji. Jednak motywowana i mobilizowana przez Rodzinę i Przyjaciół postanowiłam z Nowym Rokiem 2016, że stworzę blog z recenzjami książek. Czytanie, ale również muzyka i śpiew to moje wielkie pasje, sprawiające mi mnóstwo przyjemności i radości. Tą drugą miałam okazję się podzielić z publicznością stojąc kilka lat temu na małej scenie, ale życie potoczyło się tak, a nie inaczej i po prostu musiałam zrezygnować (ale być może jeszcze do tego powrócę, kto wie?). Natomiast pierwszą z nich mogę się dzielić z Wami już od roku. Uwielbiam, wręcz kocham czytać! Mam - moim zdaniem - sporą biblioteczkę liczącą przeszło pięćset książek (muszę dokładnie kiedyś policzyć). Na regałach już brakuje na nie miejsca, zatem trzeba pomyśleć o zakupie kolejnego (bowiem książek nieustannie przybywa) :) Założenie bloga było poniekąd moim marzeniem, które udało mi się zrealizować, a jego prowadzenie stało się moją pasją, sprawia wielką przyjemność i daje mnóstwo satysfakcji. Nie wyobrażam sobie, aby mogło go nie być. Niewątpliwie jego stworzenie było słuszną decyzją, bowiem dzięki temu mogę się dzielić moimi refleksjami, emocjami, przemyśleniami na temat przeczytanych książek, ale również dał mi możliwość poznania wielu ciekawych osób i zawarcia nowych wartościowych znajomości.

Pragnę Wam bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście ze mną! Dziękuję za odwiedzanie bloga, zapoznawanie się z moimi recenzjami, komentowanie, docenianie, wspieranie, motywowanie, mobilizowanie, udzielanie rad i wskazówek, za wszelkie uwagi, za każde polubienie i obserwowanie. Dziękuję za wszystko i ogromnie się cieszę, że jesteście Drodzy Czytelnicy! :)

Chciałabym również podziękować Autorom, z którymi miałam bądź mam nadal przyjemność współpracować i którzy obdarzyli mnie zaufaniem udostępniając książki do recenzji, w szczególności:
- Magdalenie Kozioł - Madziu, dziękuję ci za zaufanie, wsparcie, wiarę we mnie oraz daną szansę. Dziękuję, że powierzyłaś mi swoje wspaniałe książki. Dziękuję pięknie za uwzględnienie mojej rekomendacji na okładce pierwszego tomu "52 kolory życia";
- Pani Izabeli Milik - dziękuję za możliwość poznania bardzo dobrego debiutu literackiego;
- Pani Gabrieli Gargaś - dziękuję za przekazanie jednej z książek, która wywarła na mnie ogromne wrażenie i dostarczyła mnóstwo niesamowitych emocji (zresztą jak każda napisana przez Panią książka); uwielbiam wszystkie Pani powieści i zawsze z niecierpliwością wyczekuję kolejnych;
- Jarosławowi Wilk - Jarku, dziękuję za możliwość zapoznania się z Twoimi powieściami i za dostarczenie tylu wrażeń :), z niecierpliwością czekam na kolejną Twoją książkę, zatem pisz, pisz..., wiosna już niedługo :)
- Marcinowi Brzostowskiemu - Marcinie, dziękuję za przekazanie książek do przeczytania; ich lektura zdecydowanie wprawiła mnie w optymistyczny nastrój i wielokrotnie wywołała uśmiech na mej twarzy;
- Panu Jackowi Getner - bardzo się cieszę, że mam okazję zapoznawać się z intrygującymi przygodami Pana Przypadka opisywanymi w poszczególnych tomach, które od Pana otrzymuję;
- Panu Leszkowi Mieszczak - Panie Leszku, dziękuję za możliwość poznania Pana twórczości oraz za wszystkie piękne słowa. Pana książki, a w szczególności jedna bardzo mnie poruszyła i z pewnością zostanie w mej pamięci na zawsze;
- Pani Edycie Kowalskiej - dziękuję za możliwość przeczytania Pani niezwykłych książek w ramach Book Tour oraz książkową niespodziankę z cudowną dedykacją; 
- Anicie Scharmach - Anitko, dziękuję za przekazanie książki do recenzji, a przede wszystkim za doznane emocje, a także za przemiłe słowa w moim kierunku. Po prostu dziękuję.
- Przemysławowi Piotrowi Kłosowicz - Przemku, dziękuję za możliwość przeczytania Twego debiutu oraz za przekazanie książki na konkurs, czekam na kolejną Twą powieść mając nadzieję, że takowa się pojawi;
- Pani Annie Partyka-Judge - dziękuję za miłą przedświąteczną niespodziankę w postaci Pani książki wraz z dedykacją;
- Pani Kai Platowskiej - dziękuję za przekazanie książki, która mnie poruszyła i poniekąd mną wstrząsnęła;
- Sewerynowi Hapka - dziękuję Tobie za książkę ukazującą piękną historię oraz przemiłą dedykację;
- Zycie Kowalskiej - dziękuję za możliwość przeczytania i zrecenzowania Twego udanego debiutu, który był wspaniałą rozrywką;
- Agnieszce Opolskiej - dziękuję, że mogłam się znaleźć w gronie recenzentów Twojej najnowszej książki; 
- Pani Wandzie Szymanowskiej - dziękuję za udostępnienie książki do zrecenzowania (jestem przed jej lekturą).

Pięknie dziękuję Wydawnictwom za owocną, przyjemną i miłą współpracę oraz powierzanie książek do zrecenzowania. Przede wszystkim pragnę podziękować:
- Wydawnictwu Psychoskok,
- Wydawnictwu Kobiece,
- Wydawnictwu Harper Collins,
- Grupie Wydawniczej Helion,
- Wydawnictwu Czarna Kawa,
- Wydawnictwu Literackiemu,
oraz wielu innym (m.in.: Albatros, Janka, Czwarta Strona, Muza, Rebis, Lucky, Białe Pióro), z którymi miałam bądź mam nadal okazję współpracować. Dziękuję!

Dziękuję również wszystkim Blogerkom i Blogerom, którzy przyjęli mnie do swego grona, służą pomocą i radą, dzielą się spostrzeżeniami, doświadczeniem i wiedzą. Dziękuję m.in.: Wiktorii z bloga Książki Według Wiktorii (byłaś pierwszą blogerką, która się ze mną skontaktowała; dziękuję za pomoc w sprawach technicznych oraz motywację), Klaudii z bloga Nowe Horyzonty (dziękuję za słowa wsparcia i otuchy oraz udzielane rady, a także za zaproszenia do udziału w Book Tourach), Wioli z bloga Subiektywnie o książkach (jesteś moją blogową idolką i książkowym guru), Krysi z Literacki Świat Cyrysi (dzięki Tobie mogłam poznać kilku naprawdę wspaniałych autorów - debiutantów oraz ich książki), Angelice z bloga Tylko Magia Słowa (dziękuję za szczerość i rady), Kasi z bloga Kasi recenzje książek (Twoje recenzje i posty około książkowe wywołują uśmiech na mojej twarzy, a momentami doprowadzają ze śmiechu do łez, uwielbiam czytać Twoje recenzje mimo, iż gustuję w innych gatunkach literackich), Kasi z bloga Poligon domowy (dziękuje za zaproszenie do udziału w wyzwaniu Czytam bo polskie, rewelacyjny pomysł, zachęcam wszystkich do uczestnictwa) oraz wielu innym Blogerom, których nie wymieniłam, a których lubię, szanuję, a ich blogi śledzę od samego początku.

Z całego serca wszystkim Wam ogromnie dziękuję! Mam nadzieję, że nadal będzie nam się wspaniale współpracować :)

A teraz przejdę do krótkiego podsumowania ostatniego roku, czyli trochę statystyk (dane na dzień 6 stycznia w chwili tworzenia posta):
Liczba wyświetleń: 45.995
Liczba polubień na FB: 429
Liczba obserwatorów bloga: 193
Liczba obserwatorów na Instagramie: 138 (konto na Instagramie założyłam w grudniu 2016)
Liczba postów na blogu: 246 (jeden nieopublikowany)
Liczba komentarzy na blogu: 1.970 (łącznie z moimi odpowiedziami)
Liczba przeczytanych książek: 172.

Postanowiłam też podzielić się z Wami listą 15 książek, które wywarły na mnie największe wrażenie w 2016 roku (to był bardzo trudny wybór, kolejność przypadkowa, recenzje dostępne są na blogu):
1. "Prawo Mojżesza" - A. Harmon (recenzja)
2. "Pieśń Dawida" - A. Harmon (recenzja)
3. "Akrobaci" - Z. Mossakowska (recenzja)
4. "Cień jabłoni" - W. Szlęzak (recenzja)
5. "PAX" - S. Pennypacker, J. Klassen (recenzja)
6. "Noc jest dniem"- L. Mieszczak (recenzja)
7. "Jeszcze jeden oddech" - P. Kalanithi (recenzja)
8. "Malarka gwiazd" - A. Noguera (recenzja)
9. "Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu" - A. McPartlin (recenzja)
10. "Manwhore" - K. Evans (recenzja)
11. "Finezja uczuć" - A. Krasińska (recenzja)
12. "Tylko twoimi oczami" - V. Bielen (recenzja)
13. "A między nami wspomnienia" - G. Gargaś (recenzja)
14. "Kiedy pada deszcz" - L. De Jong (recenzja)
15. "Tylko Ty" - G. Gargaś (recenzja).

Obiecałam, że dziś ujawnię listę książek, które będzie można wygrać w konkursach, które kolejno będą pojawiać się na blogu w najbliższych dniach, co niniejszym czynię:
1. "Prawo Mojżesza" - Amy Harmon (2 egzemplarze);
2. "Pieśń Dawida" - Amy Harmon (2 egzemplarze);
3. "Manwhore" - Katy Evans (pierwszy tom)
4. "Podpalę wasze serca" - Marcin Brzostowski
4. "Złote spinki Jeffreya Banksa" - Marcin Brzostowski
5. "Roma i Amor". Historia prawdziwa." - Jerzy Zieliński
6. "Wzgórze Młynarza" - Krzysztof Piotr Łabenda
7. "52 kolory życia" - Magdalena Kozioł (wybrane tomy)

Dziękuję pięknie Magdalenie Kozioł, Marcinowi Brzostowskiemu, Grupie Wydawniczej Helion, Wydawnictwu Kobiecemu oraz Wydawnictwu Psychoskok za przekazanie książek na konkursy :) 

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach! :)

Zachęcam też do zaglądania na mój Instagram: http://www.instagram.com/wielbicielka.ksiazek/ Serdecznie zapraszam do obserwowania :)

Mam nadzieję, że dotrwaliście do końca tego posta - trochę się rozpisałam :)

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za odwiedzanie bloga, komentowanie, obserwowanie, a także za każde polubienie na Facebooku. Dziękuję za pomoc, wsparcie, cenne rady, dobre słowo, konstruktywne uwagi. DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA!


Miłego dnia :) 24 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisane podsumowanie :) Gratuluję i życzę dalszej przyjemności z pisania bloga, bo zapewne z czytania książek masz ją ogromną. Ja również kocham książki, w minionym roku przeczytalam około 200 zatem doskonale rozumiem Twoją pasję. Życzę Ci wielu pięknych chwil i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniały wynik :) Dziękuję pięknie :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Piękny posciik ;)
  Gartuluje z całego serduszka!!;)
  Pozdrawiam!;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudnie! Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów. I oczywiście przyjemności z blogowania. A do czytania samych perełek.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy rok za Tobą, to teraz ruszysz pełną parą Kochana! Wszystkiego naj, naj, naj! Wielu inspiracji i mnóstwa motywacji!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję :) i życzę kolejnych sukcesów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. gratuluej roczku widze ze jest genialny ja prz yTobie to nic xD dlatego zycze Ci kolejnych lat meisiecy dni i wogole nowych postow czytelnikow i wogole czego sobie wymarzysz! pzodrawiam! PS: ja jutro mam 2 latka xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)

   Gratuluję Ci serdecznie :) Życzę kolejnych wielu cudownych lat blogowania oraz samych sukcesów! :)

   Usuń
 8. Gratuluje tak imponujacych wynikow i zycze rownie owocnego 2017!

  OdpowiedzUsuń
 9. Serdecznie gratuluję rocznicy :) I życzę kolejnych równie udanych pod względem tekstów, współprac, jak i blogowo- autorskich znajomości :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję z powodu pierwszych urodzin bloga i życzę kolejnych owocnych, pełnych inspiracji i dających satysfakcję lat blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratulacje kochana i rozwijaj się tak dalej! :) I dziękuję za wyróżnienie, to miłe z Twojej strony. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratulacje i wszystkiego najlepszego na dalsze lata :)

  OdpowiedzUsuń
 13. 1 urodziny, czy to bloga? Dziecka? są zawsze najważniejsze :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za odwiedziny mojego bloga i za wszystkie komentarze :)

Korzystanie ze strony Wielbicielka książek i pozostawianie komentarzy jest jednoznacznym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Jednocześnie każda osoba ma prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawienia w razie potrzeby.